Otin puhelimeen käyttöön fb mobiilin. Aluksi toimi hyvin, yhtä-äkkiä noin viikko sitten alkoi takkuilemaan...Avaa Etusivun, mutta kun klikkaan esim. kommentteja/kuvia/profiilin, niin tulee virheilmoitus: Yhteysvirhe Yritä uudelleen. Mitäköhän tapahtunut puhelimelle? Miten saisi taas toimimaan?
Samalla huomasin, että alkuun tuli Marketplaceen päivityksiä, nyt niitäkään ei ole tullut. Mahtaisiko liittyä samaan asiaan. Muita ongelmia en ole huomannut.
Osaisiko joku sanoa mikä on vialla?
Samalla huomasin, että alkuun tuli Marketplaceen päivityksiä, nyt niitäkään ei ole tullut. Mahtaisiko liittyä samaan asiaan. Muita ongelmia en ole huomannut.
Osaisiko joku sanoa mikä on vialla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo, mulla on toi ihan sama Lumia 800:ssa. Mikä auttais..?! Eli käytän Explorerin kautta mobilena FB:tä ja ei anna ladata lisää uutisia etusivulle, ja jos yrittää avata ihmisten tilapäivityksiä tai kuvia, niin tylee van "yhteysvirhe". Auttakkee! :)
Ottakaa Facebook ohjelma, älkääkä menkö Facebookiin selaimen kautta.
Niitä samoja ilmoituksia tulee kyllä sen fb-ohjelmankin kautta. Vika lienee yhteydessä, mä putoon fb:stä aina kun olen omassa olohuoneessani... Ulkona ei oo tiltannu kertaakaan..
Täällä sama juttu! Mitä tapahtui kesä heinäkuun vaihteessa kun alkoi kaikilla tökkimään?
Tulee mullakin 610:ssä, mutta sen saa pois joka kerta kun painaa sitä päivityspainiketta (kaksi nuolta ympyrässä). Asia on siis melko ärsyttävä, mutta sen saa hoidettua joka kerta varsin helposti!