Mielipiteitänne kaipaisin ja myös vastauksia kysymyksiini:
Sopisiko flatti meille?
Liikunnan määrä ja laatu:
Aamulla n. 20 min kävelylenkki, päivällä metsässä juoksua vapaana n.30-60 min ja 1/2-1 tunnin kävelylenkki, illalla n.1-2 tunnin kävelylenkki ja pitkin päivää pääsisi leikkimään toisen koiramme kanssa. Viikonloppuisin pääsisi uimaan ja silloin vapaana juoksua tulisi enemmän. Pyöräily lenkkejä tulisi myös satunnaisesti.
Harrastukset:
Tällä hetkellä harrastan toisen koirani kanssa Agilityä. Tämän kanssa tulisin todennäköisesti harrastamaan joko tokoa tai agilityä ja näyttelyt myös kiinnostaisivat!
Meistä:
Meillä asuu siis minä, isosiskoni, pikkuveljeni ja vanhempani. Ja meillä asuu myös bichon frise uros, leikkisä ja oppivainen jolla ikää on 4 vuotta. Asumme omakotitalossa suhkot lähellä kaupunkia. Pihallamme se saisi olla bichonimme kanssa niin paljon kuin sielu sietää!
Kysymykset:
-Keskisuomesta n. 200 km päässä olevia kasvattajia?
-Flattien pentujen hinnat?
-Tulevatko yleisesti ottaen hyvin toimeen toisten koirien kanssa?
Ja vielä:
-Kumpi sopisi meille paremmin narttu vai uros?
Tässä hieman kuvausta bichonistamme:
Onni on leikkisä ja tulee hyvin toimeen ainakin tuttujemme narttu koiran kanssa. Tulee vaihtelevasti toimeen toisten urosten kanssa. Olisimme valmis myös leikkaamaan onnin jos narttu meille tulisi sillä emme voi viedä sitä näyttelyihin väärän purennan vuoksi.
Kiitos paljon jos jaksatte vastailla!
Sopisiko meille sileäkarvainennoutaja?
FlaTTi
3
197
Vastaukset
Itsehän te sen paremmin teidätte.
- kaikkea saa kysyä
Ainahan saa kysyä ramipussinen.
Tyhmiä kysymyksiä ei ole, on vain tyhmiä vastauksia.
Se ei ole tyhmä joka kysyy, se on tyhmä joka jättää kysymättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1133765Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma453270Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest252590- 1982432
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem222369Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu351596- 1031379
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1451290Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja261270Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt711128