Kattopaneelien uusiminen

Ongelma on siis seuraavanlainen, asuntoni katosta siis irtosi muutama kappale paneelia. miten on, onko helppo paikata uusilla paneeleilla, vai joudunko uusimaan koko katon. Mitähän tämä koko katon uusiminen maksaisi kun pinta-alaa on 40-60m2?
1964
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olipa juhlat sulla.

Jos reuna-alueelta niin helppo mutta keskeltä kattoa hankalampi. poistamalla naaraspontista toinen puoli ja jos piilonaulauksella kasattu katto niin silikonilla tai sikafleksillä kiinni. Irroituksessa taltalla paneeli halkaistaan.

Osta paneelit ja pane aurinkoon niin tulee hetkessä patina ettei erotu vanhoista paneeleista. Viereiset paneelit voi myös pestä niin väriero ei pistä silmään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idsuf kirjoitti:

Ongelma on siis seuraavanlainen, asuntoni katosta siis irtosi muutama kappale paneelia. miten on, onko helppo paikata uusilla paneeleilla, vai joudunko uusimaan koko katon. Mitähän tämä koko katon uusiminen maksaisi kun pinta-alaa on 40-60m2?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu