Ujo mies ja ujo nainen..

Miten..

Olen 40-vuotias mies.. Ja ujo.. Takana on useampikin suhde ja yksi lapsikin.
Nyt olen ollut sinkkuna vuoden verran ja mielestäni päässyt irti menneisyyden "kahleista".
Keväällä otin sähköpostilla yhteyttä erääseen tuntemaani naiseen joka on minua pari vuotta nuorempi ja ujo... Ehdotin hänelle taannoin että käytäisiin kahvilla ja niin kävimmekin.. Jutusteltiin niitä näitä ja tietysti välillä tuli piinaava hiljaisuus..
Ehkä kuukauden päästä siitä kävimme elokuvissa mutta siellä ei tietenkään paljon puhuta vaan katsellaan elokuvaa.
Lähiaikoina olemme menossa erääseen musiikkitapahtumaan..

Pidän tätä naista viehättävänä ja haluaisin tutustua häneen paremmin mutta miten ihmeessä saan "jään murrettua"? Mitä minun pitäisi tehdä?
Luulen että hänkin on kiinnostunut koska suostuu kutsuihin ja haluaa tavata jne..
Mutta miten kaksi ujoa ja hiljaista ihmistä saa homman menemään eteenpäin..?
Hyviä vinkkejä otetaan vastaan..

5

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naisten käsittelijä

      Kaada akka keittiön pöydälle ja ota se takaapäin.

    • vastuu on hänelläkin

      Ainoa vinkkini on että jatka vaan ehdotteluja yhteisestä tekemisestä ja odota miten suhde kehittyy.

      Joudut toimimaan päällikkönä suhteenne osalta, ja jollei hän muutu avoimemmaksi kun hän voi alkaa luottamaan sinuun niin jossakin vaiheessa sinun pitää valita haluatko puheliaamman ihmisen vai onko hiljaisuus ok.

      Muutaman kerran jälkeen voit tietysti kysyä viihtyykö hän seurassasi. Älä kuitenkaan esitä kysymystä siten että kysyt suoraan suostuuko hän mukaan vain siksi että on kutsuttu.

      • Miten..

        Kiitos vinkistä..:) Aika paljon olen panostanut seuraavaan tapaamiseemme, mutta saa nähdä miten siellä sitten käy..
        Lisää kommentteja kaipaisin kyllä koska asia todella vaivaa..


    • 35vmDIsdpkslp

      Hienoa, että olet ujona noinkin onnistunut! Itse olen myös ujo mies, mutta en voi sanoa, että olisin ollut suhteessa. Tapaillut ja treffaillut kylläkin, mutta nähtävästi ujouden lisäksi olen vaan, niin vitun ruma etten kenellekään kelpaa. Hyvä, jos kerran vuodessa jonkun treffeille saa kovasta yrityksestä huolimatta. Olkoon...

      • Miten..

        Niin.. Olen kyllä monesti miettinyt että miten ne suhteet ovat alkaneet..
        Ja täytyy sanoa että naisen aloitteesta varmaankin kaikki.. Tosin pari edellistä naista olivat sen verran mahdottomia tapauksia (kaksisuuntaista ja alkoholismia), vaikka hyvältä ensin näyttikin, että minun oli pakko lopettaa suhde vaikka tiesin jo etukäteen että jään varmasti taas pitkäksi aikaa yksin. Ja todella vaikea oli erota. Mutta parempi on ollut näin kun huonossa suhteessa.
        Niin.. Että ei se suhde aina onnea ja onnistumista tuo.. Huonosta suhteesta saattaa jäädä tosi ikävät seuraamukset.. Tottakai sitä kaipaa ja haluaisi mutta kovin vaikeaa on se aloitteenteko ja tutustuminen kun ei uskalla ja sanat eivät tule suusta..jne. Mutta toivotaan että vielä joku päivä onnistuisimme luomaan terveen ja kestävän parisuhteen.. Tsemppiä kaikille näiden asioiden kanssa painiville!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe