Kyllä sitä kaikenmaailman saksanseisojista puhutaan ja näytellään tuolla siviillilikenteessä käsimerkkijä, vaan kyllähän se on semmonen juttu että jos vauhtia lähetään hakemaan, oli sitten maili tai muu rata-ajo, tai vaikkapa rallisprintit ym.ym, niin kyllähän siellä Ameriikan autot näyttää taivaanmerkit ja sprinteissä Mitsu ja Subaru. Mikähän siinä on että sprintissä ei tuo Audi pärjää Mitsulle?
Minäpä vastaan: Saksalainen ei osaa tehdä nelivetoa.
p.s. Neljänkymmenen vuoden kilpailukokemuksella.
Tuli nyt hemmetti soikoon tuo tietsikka meillekkii, niin kirjutin ja joka sana on totta.
Tosimiesten Vehkeet.
NoSe
2
176
Vastaukset
- päivitys jäänyt väli
ja NoSen fyysinenikä on, entäs henkinenikä??
- SeNo
Saksalaisilta ja italialaisilta kiinnostus suuremmaksi osaksi loppui 80 - luvulla, kun menivät kieltämään mm. B-ryhmän.
80 -luvulla tuli ralliteiden varsilla käytyä ja kyllä silloin osakilpailuvoitoista taisteli muut merkit kuin Mitsubishi ja Subaru, oli luokka sitten mikä tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725