On se kumma että 99%:sti bemarikuskeista on ylinopeutta ajavia, kisahaluisia pellejä. Olipa vanha ritsa tai uusi, aina sama homma. Merkki vetää puoleensa kärpäspaperin tavalla kaaharisielut ja narsistiset egoistit, kuten Audikin. Ihan 50-60-vuotiaita kravattikaulaisia miehiä myöten, kun alla BMW, nopeus on kova ja valoista kisataan ja kiilataan eteen. Se ei ole enää mitään sattumaa vaan ihan normaali bemarikuskin profiili.
Eikö teistä bemaristeista ole stressaavaa jatkuva kaahaaminen, ylinopeudella ajaminen ja etuilu? Teettekö saman vaikkapa kaupan kassajonossa tai öykköröittekö tuttavien tai sukulaistenne kesken? Eikö teille tule asiasta pahaa oloa tai katumusta?
Eikö teistä bemaristeista ole stressaavaa jatkuva kaahaaminen, ylinopeudella ajaminen ja etuilu? Teettekö saman vaikkapa kaupan kassajonossa tai öykköröittekö tuttavien tai sukulaistenne kesken? Eikö teille tule asiasta pahaa oloa tai katumusta?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et viitsisi yleistää, meissä BMW kuljettajissa kyllä suurin osa käyttäytyy liikenteessä kuten muutkin.
Nyt jos aina aletaan yleistämään kaikkia automerkkejä tällöin löytyy tilastojen mukaan Toyotan kuljettajista paljon enemmän vaaraa aiheuttavia kuljettajia joilla olisi varaa parantaa tapojaan liikenteessä.
Toyotalla aiheutetaan eniten kolareita, vakuutusyhtiöiden listalla ei yllä kärkeen.
Vaikka BMW autoilla ajetaan paljon ylinopeuksia eivät kolariosapuolena ole kuitenkaan.
Media jostain syystä aina muistaa mainita BMW:n jos on onnettomuuspaikalla toisena osallisena.
Miksi ei sitten mainita tasapuolisesti kissankorkuisilla kirjaimilla aina kun Toyota on kolarissa, tämä ei kuitenkaan ylitä uutiskynnystä niitä sattuu niinpaljon suhteessa sataan autoon kuten vakuutusyhtiöiden listassa on huomioitu niin että rekisteröintimäärät eivät vaikuta tulokseen.
Mistä siis tällainen vihapuhe on peräisin kun väittämiltä puuttuu näyttö, olisi hyvä jos suomi 24 edellyttäsi kirjautumista sivuille ja esiintymistä omilla tiedoilla, näin saataisiin siivottua häiriköt joilla ei ole mitään sanottavaa mutta on tarve päästellä aivopierujaan palstalle.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712036907904_uu.shtml
Näillä merkeillä on onnettomuustilastojen mukaan aiheutettu joka neljäs kuolemaan johtaneista kolareista.
On se kumma että ..... olipa vanha ritsa tai uusi kun jotkut merkit vetävät kärpäspaperin tavoin luusereita.
Ihmishenki ei paina mitään kun oma pää on sekaisin alkoholista tai huumeista ja mennään auton rattiin.
Tuo uutinen on vuodelta 2007, siis ennen aikaa jolloin alettiin Saksasta uittaa vanhoja bemarinresuja suomalaiselle lippisskansalle.
Niin,no kerrohan sinä ap että tuleeko katumusta ja pahaa oloa kun kisailet näitten bemareitten kanssa.Ethän muuten varmaan tietäisi että jotkut tekevät näin.
Tietenkin,onhan se harmillista aina hävitä sillä Toyotalla bemareillle.Sitten kun ei muuta voi niin pitää tulla tänne avautumaan.
Meille bemaristeille tiet ovat kilparatoja joissa näytämme muille että me sentään olemme jotain kun alla on BMW ja usein poikaystävä etupenkillä vieressä.
Taas homopuppelipoika on seuraa vailla
mikä kaarari on juntti aivo , puppeli ajaa kuplalla aatun sossu unelmalla, ei saanu aatun insinöörit kestäväksi bokseria ihan paska röpötin
Keskenkasvuinen puppelipoika kaipaa seuraa ...
Mielestäni bemareilla ei kaahata sen useammin kuin muillakaan merkeillä.
Oikeastaan sellaista "kaahausta" näkee yleensäkin melko harvoin, jos itse ajaa rajoituksen sallimaa nopeutta ja kun huomaa että toinen lähestyy nopeammin takaa näyttää vilkulla ohitusmerkin sopivassa paikassa.
Eli kannattaa seurata myös takana tulevaa liikennettä ja pitää huoli että ei itse ole tien tukkona.