Eräät sanovat...

...rypistykseksi ohjelmistoa, jolla mm. Higgsin hiukkasen ominaisuuksia on selvitelty.

Löytyy paljon linkkejä, esim:

http://tectonic.co.za/?p=3006
978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kiellän Higgsin olemassaolon jos se on tubuttimella löydetty! HYI HELVETTI

Äänestä

"rypistykseen" luotetaan myös maailman suurimmissa pörsseissä, NASA:ssa, Pentagonissa, USA:n asevoimien eri puolustushaaroissa, sekä sadoissa huippteknologiayrityksissä, Hollywoodin elokuvateollisuudessa. Oikeastaan koko internet on pääsääntöisesti rakennutta "rypistyksen" päälle.

Stand-alone-tietokoneen käyttöjärjestelmän varaan sen sijaan ei näytetä rakennettavan mitään todella merkittäviä IT-järjestelmiä.

Äänestä
  • tutkimuksen tuloksilla pystyttäisiin ratkaisemaan linkkurassa toimimattoman kellon arvoitus ..

    Äänestä

  • jokohan tuon kirjoitti:

    tutkimuksen tuloksilla pystyttäisiin ratkaisemaan linkkurassa toimimattoman kellon arvoitus ..

    NASA ei voinut käydä kuussa kun ne käyttää linuxsea.

    Äänestä

  • aloin epäillä että kirjoitti:

    NASA ei voinut käydä kuussa kun ne käyttää linuxsea.

    ollut olemassakaan kuulentojen aikaan, siinä tarvitaan paljon varmatoimisempaa ja kehittyneempää tekniikkaa, linkkura-tekniikalla lento rengosta raumalle voisi ehkä jo olla mahdollinen ellei satu kellot matkalla tilttaamaan tai kerneli kaatumaan yhden bitin virheeseen ..

    Äänestä

Palstan amisviiksipojat ovat haltioissaan kun winturalla pelaavat jotain räiskintäpeliä. Ei ne ymmärrä tieteen huippujärjestelmistä (Linux) mitään.

Äänestä
  • vaan loinen oikeesti merkittävien järjestelmien välimaastossa !

    Äänestä

Windows on vanhanaikainen käytetty vessapaperi ja rypistetty sellainen.

Äänestä
  • tekniikka perustuu pc-tekniikan ja windowsin olemassa-oloon ja suosioon, ilman näitä ei koko linkkuraa olisi olemassakaan, macci myös enempi sivusta-katsoja näissä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sucsiaco cuuhun ? kirjoitti:

...rypistykseksi ohjelmistoa, jolla mm. Higgsin hiukkasen ominaisuuksia on selvitelty.

Löytyy paljon linkkejä, esim:

http://tectonic.co.za/?p=3006

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu