Sä luet näitä jotta näkisit tekstini. Jos tietäisit miten asiat on oikeesti, olen niin tiukasti sidottu kun joku vaan voi olla.
Minulla on tunne
Amtjamkat
18224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sidottu siis... mihin?
Onko kukaan koskaan halunnut olla kanssasi miltei koko ajan? Ymmärrätkö sitä että joku haluaisi olla kanssani koko ajan?
Minä haluaisin olla erään kanssa koko ajan. Ei ihan tästä maailmasta edes... ihan pimeää suorastaan... Haluaisin vain painaa kasvoni hänen iholleen, hengittää häntä ja rakastaa häntä.
Minä taas en halua hengittää muuta kuin itseäni, kukaan hullukaan jaksa koko ajan olla toisen kanssa.
mulle on vastattu ihan oikeesti noin tai vastaavasti aikoja sitten mun elämässä ,eli mulle se on silloin selvä peli ,paluuta e i o l e tosiasiassa se on oikeestaan jokapäiväistä, esimerkkejä siitä miten voi pilata suhteen
Kuulostaa varmasti ihan kauhealta, mutta olen huomannut että pakenet toisinaan todelllisuutta seikkailuilla, mikset sitten yhtä hyvin mun kanssa. Mutta jos haluat tehdä kaikkesi että saat perhetilanteesi korjaantumaan se on mielestäni hieno juttu. Pääasia että olet onnellinen.
Luuletko sä että minä olen mies? Seikkailulla? Mikä mikä maahanko?
Ja sä olet väärässä, tosin, oikeassakin.
jos tää olis mulle niin sanoisin että mitään ei ole enään tehtävissä
Puolisosi rakastaa sinua ja haluaa pitää sinusta kiinni... :)
Kiinnippä hyvinkin.
Musta se hienoa jos häntä rakastetaan, itse haluan vain että ihminen ketä ajattelen on onnellinen. Jotenkin en usko että hän on aloittaja anteeksi että kommentoin tähän ketjuun.
Miksei hän saa minusta tarpeekseen ja potkaise pellolle, ei riitä mikään, aina vaan haluaa olla koko ajan minun kanssa. Se on jo liikaa!
etkö voi itse lähteä?
Onko kyse omantunnon asiasta, vai mistä?
Oletko toisen antanut toisen selkeästi ymmärtää, että roikkuu?
Ei ole kiva kuulla selllaista jälkeenpäin, tai ulkopuolelta.
Monimutkaista...
http://www.youtube.com/watch?v=cE6wxDqdOV0
Mitä tarkoittaa? Uhkailee, kiristää?
että etkös sitten voi kertoa miten asiat on, niin pääsisit irti kahleista. Tai toisaalta mikäs pakkoko sun on täällä kirjoitella, vai oletko töissä täällä?
tiskiin.
Itse en edes jaksa vaivautua venkoilemaan, jos moraaliset syyt jätetään laskuista, niin valehdellessa olisi ihan liikaa mietittävää, koska kaikki nivoutuu kaikkeen.
Mutta yleensä itsensä pussiin puhuvatkin.
Ja jos tulee pieniä "valkoisia valheita" esiin vahingossa, on siellä niitä isoja massiivisia ja mustiakin.
Olen oppinut.
V'ttu mikä sinisilmä olen ollut.
Ihan viety kuin litran mittaa.
Rakastuneella todellakin jokin suodatin päässään.. :(