Jollakin vajokilla on vaan tosi paha pakkomielle Martinaan. Surullista. Martina odottaa toista lastaan, ja todellakin hehkuu, ei voi muuta sanoa. Järkyttävää miten hän antaa haukkua itseään tällä palstalla... Olisi muuten erittäin mukava nähdä tämän "pakkomielteisen" haukkujan oma kuva???
Jatka vaan Martina eteenpäin, äläkä anna tuon hullun pilata kesääsi, ja loppuraskauttasi. Kyllä me kaikki tiedetään asioitten oikea laita. Sä pärjäät varmasti.
Ihanaa kesää haluan toivottaa sinulle
Jatka vaan Martina eteenpäin, äläkä anna tuon hullun pilata kesääsi, ja loppuraskauttasi. Kyllä me kaikki tiedetään asioitten oikea laita. Sä pärjäät varmasti.
Ihanaa kesää haluan toivottaa sinulle
Vastaukset 47
Vanhimmat
Miten leikelty silikonitissikumihuuli voisi olla kaunis?
Miten ei voisi olla? Kaunishan tuo on, tai sulla on näössä pahasti vikaa, idiootti. Sä oot kateellinen vaan. Mee välillä nukkumaan ;)
Olen mies. Miten voisin olla kateellinen kauneudesta? Jos kadehtisin kauniita naisia, niin kadehtisin oikeasti kauniita naisia!
Kukapa ei ois kade kun Martina on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin luonnonkaunis, ihan ilman meikkiäkin!
http://www.telvis.fi/c/43491/6807_martina_pohti_250.jpg
XD
Minun mielestäni ei ole kaunis, ja olen ihan oikeutettu tähän mielipiteeseen. Jonkun toisen mielestä voi olla kaunis, tosin tämä ihminen ei todennäköisesti ihan ymmärrä mitä kauneudella tarkoitetaan.
Martina menee samaan kategoriaan Jordanin, Tuksun ja muiden kanssa. Alunperin ihan perusnätti, ei superkaunis, mutta kuitenkin. Sitten on kaikenmaailman kollageeneilla, botoxeilla ja silikoineilla pilattu oma kroppa ja naama, kun on yritetty huonolla menestyksellä päästä niiden superkauniiden joukkoon.
Oikeasti kauniit naiset ovat sellaisia luonnostaan. Esimerkiksi ihmisen kasvot ovat kaikkein kauneimmillakin hieman epäsymmetriset, kauneusgirurgialla niistä kuitenkin tehdään liian symmetriset, mikä luo luonnottoman vaikutelman. Kauneus muodostuu persoonallisuudesta, jonka kauneuskirurgia tuhoaa.
Yhtään Martinaa puolustelematta tuokin oli vain sinun mielipiteesi että epäsymmetrisyys on kaunista kuin päinvastoin yleensä kasvot koetaan sitä viehättävimmiksi mitä symmetrisemmät ne on. Plastiikkakirurgialla tuhootu naama ei ole kaunis. Ja mielestäni Martina oli ennen noita huuli-, rinta ja botoxtäytteitä kauniimpi, pakko sanoa että Martian on hieman perusnättiä kauniimpia koska hönellä on perunättiä ihmistä selkeämpi kasvojenluusto ja piirteet ovat näyttävämmät, eli ei ole ihan peruskamaa. Perusnättihän yarkoittaa juuri sitä että ei juuri massasta erotu js niistä muista näteistä, Martina ei ole sellainen. Tässä vuonna 2004 otetussa kuvassa Martina oli mielestäni kaunis mutta sitten ollaan menty todella huonoon suuntaan: http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_21juttu1607in_vi.jpg
Nykyään hän näyttää tältä: http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_1juttu1607in_vi.jpg
Noissa kuvissa on kuin kaksi eri ihmistä.
Tuli kirjoitusvirheitä, kyllä tuosta varmaan jotain tolkkua saa :D
On kyllä ihan tieteellisesti tutkittu, että epäsymmetrisyys on kaunista. Hyvänä esimerkkinä Miss Universum Anne Pohtamo, jolla oli kopa ihan eriparia silmät. Mutta se tekikin hänestä persoonallisen ja kiinostavan ja ainutlaatuisen kauniin.
Mitä barbiemaisempi nainen on, sen tylsempi onmyös sen ulkonäkö.
Martinan hampaatkin olivat nätimmät ennen niitä liian isoja legoja. Luonnollisuus on kauneinta, ellei ole jotain epämuodostumia tms.
Eihän Anne Pohtamo liity tieteellisiin tukimuksiin mitenkään. Hän oli poikkeus tapaus, yleensä epäsymmetriset kasvot koetaan epäviehättävinä mutta Annen tapauksessa se ei haitannut koska hän on niin kaunis. Oletko muuten huomannut että Annesta harvoin otetaan edestäpäin otettua kuvaa? Hänen Miss Universum kuvansakin otettiin sivuprofiilista, niin että hänen päänsä oli vinossa. Epäsymmetridyyden takia hänestä sellaisia kuvia otettiin, jotta sitä ei huomaisi. Se on nimenomaan päinvastoin! Mitä symmetrisemmät kasvot ovat, sitä viehättävimmiksi ne koetaan. Se on ihan yleisessä tiedossa ja tieteellisesti todettu. Kasvojen symmetria kertoo hyvistä geeneistä ja vastustuskyvystä sairauksia vastaan.
On aivan oikeasti totta, että epäsymmetriset kasvot ovat kiinnostavat. Ja siksi meillä jokaisella on se "parempi" puoli kasvoista. Se on persoonallista ja tekee ihmisen ulkonäön kiehtovaksi ja kiinnostavaksi. Ja ainakin itse kiinnostun enemmän sellaisista kasvoista, jotka eivät näytä nuken kasvoilta.
Symmetrisyys on kaunista ja se on totta. Täydellinen symmetrisyys näyttää kuitenkin luonnottomalta, koska sitä ei ole luonnossa olemassa. Se pieni epäsymmetrisyys, mitä ei edes kunnolla kauniista ihmisestä huomaa, tekee ihmisestä kauniin. Plastiikkakirurgialla tehdään ihmisen kasvoista täydellisen symmetriset, ja tämä luo epäaidon vaikutelman.
Selitä vaan ittelles läpiä päähän. Martina on erittäin näyttävä ja normaaleja heteromiehiä viehättävä nainen. Vaikka selittäisit mitä.
Jossain vaiheessa kauneuspilkut oli muotia ja joku piirsisen huulen viereen, joku lähemmäs silmäkulmaa tms. Koskaan kauneuspilkkua ei kuitenkaan ole käytetty molemmilla puolilla kasvoja, koska kasvot näyttäisivät liian symmetrisiltä. Epäsymmetrisyys on pikanttia.
Joillain voi olla tapana hymyillä vain toista ylähuultaan nostaen, sekin on mielenkiintoista. Hauskaa, että myös silmänisku tehdään vain toisella silmällä. Missiksi voidaan hakea barbiemaisia tyttöjä, mutta he ovat usein kauneudestaan huolimatta aika tylsiä. Joku erikoisempi juttu kiinnostaa. Martinalla se oli tuo leuka. Mutta sitten hän pilasi persoonalliset kasvonsa collageenipiikeillä. Samoin kuin tuhosi kroppansa isoilla tatskoilla. Pitää ymmärtää tyylikkäästi, että "vähenmmän on enemmän".
Siinä olen kyllä samaa mieltä, että ei olisi Martinan kannattanut ottaa yhtään botoxipiikkiä...
Ihme tyyppejä nää Martinan fanit; jos joku ei pidä Martinaa kauniina, on kyseinen ihminen joko kateellinen tai sairas... Eikö tule mieleenkään se vaihtoehto että kaikki eivät vain pidä Martinaa kauniina?
Kirjoitan ekan kerran Martinasta,joten en ymmärrä että aloittja kuvittelee kaikkien kriittisten kirjoittajien takana olevan yksi ja sama henkilö. Mut joo, ulkonäöstä: Olen käynyt samalla salilla Martinan kanssa. Luonnossa hän ei ole mikään kummoinen ja kuvissakin vain yhdestä suotuisasta kuvakulmasta suht naisellinen. Huulet on pilattu, rinnatkin ovat jo siinä rajalla, että näyttää naurettavalta, ei naiselliselta. Ilme on kylmä, kireä ja ilkeä, katse tyhjä.
Näyttävä hän on, kun tummaa intialaista hiusta on päässä ja arkenakin pitää hiuksia auki, ripsipidennykset ja irtokynnetkin tuovat näyttäväyyttä. Kaunis on silti eri asia kuin näyttävä.
Niin, onhan juuri transutkin erittäin näyttäviä, mutta että KAUNIITA..???
Olet sairas, kuvittelet oltava kade tai sairas, jos ei turhakeiljetysmaralookista pidä!
Helveti sentään, kamalan näköinen ämmä!
Sokea oltava tai hullu, jos tuota valkonaama pienisilmä tylppänenä silarihuuli hirvitystä KAUNIINA pitää, olet seko!
Kauniita naisia on, mutta toi hirvitys ei kuulu siihen sarjaan!
Taitaa mara ite tänne näitä postailla, kun 99 % ihmisistä pitää häntä iljettävän näköisenä.
Martinan ulkonäkö enemmän kuin esimerkiksi täällä täydelliseksi ylistetyn Jenni Vartiaisen. On pelkästään tavallisen näköinen pikkusievä koko Jenni. Persoonallinen on kaunista, ei söpöys. Sara Sieppikään ei ole yhtä kiinnostavan näköinen kuin Martina, samaa kategoriaa Jennin kanssa eli pikkusievä. Kumimaiset ankanhuulet ovat toki törkeät M.lla, mutta eiköhän ne ajan kanssa laske...
Minusta myös etenkin Jeni Vartiainen on hyvin kaunis,
Martinan kauneudessa on myös särmää, eikä ne huulet nyt niiiiin mahdottomat ole, mutta totta, että ajan kanssa varmasti paranee kun tasottuu.
Pidän hänen tyylistään!
Anteeksi nyt vaan, mutta taidan olla täysin epänormaali ihminen. Minun mielestä Martinan kasvot eivät ole kauniit vaan miehisen kolhot kirveestä veistetyt. Jos te muut pidätte tällaista naamaa kauniina, voisitteko perustella miksi?
http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_3juttu1607in_244_vi.jpg
Martta- rouva on kieltämättä persoonallisen kaunis. Olen kade. Tahtoisin itsekin olla noi näyttävä ihminen.
hyvän näköinen, ja monet mallina työskentelevät ovat kaukana klassisen kauniista, malliltakin toivotaan särmää, erottuvuutta, kiinnostavuutta, vahvaa kasvojen luustoa, ja tietenkin sitä että onnistuu kuvissa. Miksi malli ei voi olla lyhyt? Koska näyttää hassulta kuvissa, jos pää on kaksi kertaa sen kokoinen kun kaulasta vyötäröön, näyttää jättipäiseltä kääpiöltä. Mallit ovat yleensä yli 170 cm pitkiä, mieluummin yli 180. Martinasta ei tullut missiä, koska hän ei ole missityyppinen pikkusievä eikä tarpeeksi pitkä. Missin luonnekin pitäisi olla tasainen ja miellyttävä. Martina räiskähtelee.
Siistämäkö on sinun mielestä oikeesti kaunista??????? Kato ny tuota naamaa:
http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_3juttu1607in_244_vi.jpg
NIINNONKIN
Martta on aivan kamalan näköinen, pahaa tekee.
Jenni V. on kyllä kaunis, oikea lady.
Ettekö te urpot tajua että KAUNEUS ON KATSOJAN SILMISSÄ! Joku kiihottuu Marttiinan näköisistä miesmäisistä silikonibeibeistä, joilla botoksihuulet ja tatskoja. T
oiset (kuten minä) saa seisokin Jenni-vartiaisen näkösistä naisellisista sexyäänisistä todellisista leideistä. Makunsa kullakin onnexi, ei samoista naisista riittäis kaikille :D
mun mielestäni martina on kaunis!! ottaisin kyll hänen kauneutensa ja kroppansa
Samaa mieltä! Miks nää ihmiset jaksaa haukkua? Antaisi muiden elää oma elämäänsä niinkuin itse haluavat. Jokainen saa tehdä ulkonäölleen mitä haluaa. Ehkä martina tuntee olevansa kaunis noin ja te muut erilailla. :) luuletteko et martinaa vttuakaan kiinnostaa kommentit sen ulkonäöstä. Hän tekee mitä haluaa.
Martinaa just "vittuakin" kiinnostaa se, mitä muuta ajattelevat hänen ulkonäöstään. Siksi juoksee koko ajan toimenpiteissä ja kuvaa itseään vähintään kamerakännykällä peilin edessä. Täysin ulkonäkö- ja kulissikeskeinen ihminen. Lisäksi erittäin tyhmä ja tasapainoton.
Varpaanväleistään voi olla kaunis, loppu yhtä rumuutta.
Martti on komea ja miehekäs uros! Alfa-tasoa!
Tarkoitatko ISOJEN VARPAIDEN välejä ??
Menkääpä nyt optikolle vaan onko kaikki samaa pulla mössö kansaa jos näin on
niin ette ole kaunista vielä nähnytkään. Valitettavasti marasta ei saa kaunista
millään eikä hyvännäköistä. Kolkon miehen näköiset kasvot ja muutenkin
maamme epämiellyttävin nainen.
niinkö
Kaunis on.
http://www.tamperelainen.fi/sites/default/files/imagecache/567x377_3-2_ei-rajausta/documentimages/17969777.jpg?changed=1304581563
Siis apua nuo hampaat! Nuo kuoret on varmaan otettu jossain Tallinnan halppispaikassa... Ei nimittäin ole ihan luonnollisen kokoiset.
Harmi, että ihmiset helposti itse sokeutuvat kun alkavat korjailla ulkonäköään.
Mistä kaikki alkoi: http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/viihde_2007_isot_kuvat/475311.jpg
Missä ollaan nyt: http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_3juttu1607in_vi.jpg
Martina oli kyllä tuossa eka kuvassa nätti. Jopa söpö. Viimeisessä kuvassa friikin ja miehen ja moukarinheittäjän näköinen. Ei enää mitään kaunista, viehättävää ja vetovoimaista. Hyvä varoittava esimerkki niille, jotka harkitsevat kauneustoimenpiteitä muussa kuin epämuodostumien korjauksessa.
Olen sanaton, siis tuosta viimeisestä kuvasta! Tosiaan kuin mies ja moukarinheittäjä! Haluaisin tietää, mitä kaikkea Martina on itselleen tehnyt, kun on muuttunut sievästä naisesta hirveän näköiseksi miesmäiseksi monsteriksi. Kyllä mahtaa Stepua hävettää joka kerta, kun/jos joutuu esim. kävelemään Martinan rinnalla...
En ymmärrä tissimartina spekulointia koska nainen on ihan tavallisen näköinen
mutta tavat eivät ole tavallisia= rumat kiroilut, uo lista ja kaiken kruunaa rikosrekisteri.
Martina oli upea ilman yhtäkään kauneusleikkausta.
http://static.iltalehti.fi/viihde/martina_19juttu1607in_vi.jpg
Hänellä on sitä, mitä monelta missiltä ja mallilta puuttuu: KARISMAA ja luontaista seksikkyyttä.
Nimenomaan OLI. Koko ulkonäkönsä se on pilannut "kauneusleikkauksilla". Jos sillä olisi ollut tarpeeksi hyvä itsetunto, niin eiolisi lähtenyt piikittämään kasvojaan. Mutta, kun oma peilikuva ei miellytä ja aina haluaa näyttää joltain muulta, ketä ihailee ja kadehtii, niin tuossa on sitten hirveä lopputulos.
Makuasioista ei voi kiistellä, mutta täytyy sanoa, että Sirun kanssa olen aivan päinvasta mieltä: Martinassa ei nimenomaan ole mitään karismaa eikä luontaista seksikkyyttä.
Mielestäni naamaltaan ihan perusmuikkeli, jonka epävarmuus paistaa kilsan päähän. Ja tätä tukee myös noi kaikki keskiluokkaiset "retusointioperaatiot". Kolhon ja luotaantyöntävän oloinen lähinnä.
Hänellä on juuri sitä uo velkaa, rikosrekisteri, epäilty huumeista,näpistelyä
kaupasta. Monelta missiltä ja mallilta puuttuvat nämä negatiiviset " karismat "
Alastonmalli salarakas IKUINEN kuuluu alimpaan kastiin .
Kielitaidoton onneton oppilas aikoinaan ja nyt ainut ns. ammatti seiskaan blogia
kirjoittaa ( sitäkin välillä väärin ).
Voisiko olla niin, että Martina on käyttänyt lihaksiensa kasvamisen avittamiseen jotain hormonituotetta tms. Kun nuo naaman muutokset ovat niin ilmeisiä - verrattuna siis muutaman vuoden takaisiin kuviin?!
Minä olen yrittänyt matkia meikissä Martinaa kunnes siskoni mies sanoi että
lopeta teen itsestäni karseen näköisen. Tässä juuri katselin valokuvia itsestäni
kun olin muusikoiden kanssa ja kyllä minun meikki oli suttura.
Nyt olen tilannut dr. edutz:lta ajan rintojen suurennukseen mutta perun sen heti
aamulla. Olen ollut hullu kun olen edes ajatellut moista. Äitinikin inhoaa jo pelkästään
M.Aitolehden kuvaa.