Luottamus oikeuteen

m

Koulu maailma on nykyisin hyvin raadollinen. Oppivelvollisuus on lain mukaan olemassa mutta se turva lapsilta puuttuu. lapset ovat heitteillä sen ajan mitä koulussa ovat. Jos ei sopeuduta isoon luokkaan jonka aikaisten tehokkuus on saanut aikaiseksi, lähdetään lapsi toimittamaan erityisluokalle.
Koulukiusaus kuitataan masennus lääkkeillä ja minkä lapset ovat aloittaneet jatkaa aikaiset ihmiset.

Näitä asioita ei valvo kukaan, lapset ovat heitteillä.

Jopa Muhoksen kunnassa lapselle voidaan lähtä rakentamaan särkyneestä kupista käytösarviota. Kyseisen lastensuojelu ilmoituksen on tehnyt lapsen isä josta ripa on irronnut, opettaja on antaumuksella lähtenyt pitämään silmätikkuna laste ja jahtaamaan koulussa antaumuksella. Seurauksena kouluun ei ole mukava silloin mennä. Onko kiusaaminen opettajan tekemänä hyväksyttävää ?
Lastensuojelu on jopa leikkinyt luvatonta lääkäriä, tekemällä diaknoosia jota missään vaiheessa lääkäri ei ole tehnyt.
Tältä osin on olemassa ennakkotapaus luvattoman lääkärin toiminnasta. Toinen saa tuomion, sosiaalihuolto tekee sitä saamatta minkäänlaista rangaistusta toimistaan.He tuhoavat ihmisten elämää.

Onko oikeutta, sitä ei ole.

0

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

        Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
        Maailman menoa
        6
        2439
      2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

        Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
        Maailman menoa
        65
        2238
      3. Miten kauan sulla menisi

        Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
        Ikävä
        198
        1260
      4. Miksi me oikein

        Rakastuttiin?
        Ikävä
        71
        1078
      5. Kaivattusi silmin

        Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
        Ikävä
        102
        1031
      6. Martina ja Matias

        Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        211
        889
      7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

        ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
        Maailman menoa
        193
        864
      8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
        Suomussalmi
        10
        807
      9. Millaisia tunteita

        Sinulla on minua kohtaan?
        Ikävä
        47
        769
      10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

        Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
        Suhteen aloittaminen
        47
        730
      Aihe