Osatyökyvyttömyys

Onko täällä sellaisia? Siis jotka ovat ko eläkeläisiä,? Siinähän tehdään lyhyttä työviikkoa sitten loppuviikko eläkkeellä.Olen mm sisäilmasta luultavimmin sairastunut astmaan ja ääniongelmiin..ja muitakin vaivoja.Sellaista ehdotettu,,
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Järjestelmä on erittäin hyvä. Voit tehdä halutessasi ja kuntosi mukaan töitä tulorajaan asti.

Itse halusin sen juuri tuosta syystä. Mutta ei se tipahda tuosta vaan. Pitää olla todella hyvät perusteet.

Äänestä
  • Kuka sitten saa ko eläkkeen? Sen saaminen on vaikeaa...työkeverini joka on monisairas ja fyysysessä työssä-ei sitten millään sitä saa! Vaikka takuulla on sairas ja vajaatyökykyinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keski-ikäinen minä kirjoitti:

Onko täällä sellaisia? Siis jotka ovat ko eläkeläisiä,? Siinähän tehdään lyhyttä työviikkoa sitten loppuviikko eläkkeellä.Olen mm sisäilmasta luultavimmin sairastunut astmaan ja ääniongelmiin..ja muitakin vaivoja.Sellaista ehdotettu,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu