olispa suomessa kanssa samanlainen sivusto sais haettua samanhenkistä seuraa.
tässä on linkki sivulle
http://www.shypassions.com/
shy passions nettideitti ujoille
12
558
Vastaukset
- gdfffffffffffffg
on siellä hakuvalikosta saa suomen valitta mutta ei ole yhtään profiilia :(
- gdsgdss
ihme että suomessa ei ole vaikka suomi ujojen luvattu maa.
- ei toimi kuitenkaan
Ja ihan varmaan joo tuollakin kaikki on ujoja. Ne jotka metsästää naisia, tekee sitä kaikkialla, kuuluipa joukkoon tai noudattaako se sääntöjä vai ei.
- toimii kuin häkä
tollaisella asenteella mikään ei onnistu.
- mikä estää...
Miksei sitten ujot voisi käyttää samoja deittisivustoja kuin kaikki muutkin ja tehdä vain profiilissaan selväksi ujoutensa? Eihän se eroa siitä mitenkään että samainen ilmoitus olisi jollain ainoastaan ujoille tarkoitetulla sivulla, päinvastoin ilmoituksen näkee suurempi joukko ihmisiä kun se on jollain tunnetummalla kaikille suunnatulla sivustolla.
- hfthrtsya
ujot naiset ilmoittavat harvoin olevansa ujoja joten ujoille oma deittisivusto tai hakuvaihtoehtoiohin voisi laittaa etsiköö introverttia tai exkstroverttia.
- asfffffffffff
yhtäänn deittisivua suomessa ei ole ujoille
- Oranssiorangi
Tuo deittipalvelun ujous & introverttius idea kuulostaa minusta todella hyvältä. Tietenkään molemmat ei tarkoita samaa asiaa; voi olla introvertti olematta ujo. Kuten joku kommentoikin jo, niin miksei tavallisissakin deittipalveluissa voi vain kertoa ujouttaan? :)
Menin katsomaan tuota sivustoa ja hiukan petyin. Moni ihminen on kuvaillut itseään ekstroverteiksi ja puheliaiksi ja että ujoutta saattavat silloin tällöin kokea. Selvä enemmistö on ulospäinsuuntautuneita ja laittaneet profiiliinsa merkinnän "Shy at first but warm up quickly". Sivuston idea vähän romahtaa enemmistön vuoksi. Tuolla kuitenkin ON introverttien, ujojen ja aspergereiden ilmoituksia ja he näyttävätkin olevan enemmän tosissaan verrattuna muihin (esim. ovat täyttäneet profiiliansa harkitummin ja laajemmin ja kieliopillisesti oikein...).
Tietenkin kaikki ihmiset voivat ujoutta kokea ja varmasti moni kokeekin väistämättä, mutta eikö tuon sivuston tarkoituksena ole nimenomaan palvella ujouden persoonan omaavia ihmisiä EIKÄ ihmisiä, jotka ovat ekstrovertteja, mutta harvoin ujoja? Sen takia siis pidän vähän hassuna, että ne supersosiaalisetkin menevät tuonne luomaan profiileja, sivuston ideahan siinä "kaatuu". ;P- Oranssiorangi
Ja siis näillä supersosiaaliseen luonteen omaavilla ei ole aspergeriakaan, joten... noh, tehkööt, mitä lystäävät. :) Asioilla on monia puolia. On kuitenkin olemassa ihmisiä, jotka viehättyvät ujoudesta ja ei heiltä tulisi kieltää luomasta profiilia ja tutustumasta ihannekumppaniinsa.
- ghjfgfhukfuyuy
jeeeeeeeeee
- gd<fdgfd
no niin
- ffsddddddd
tätä olen odottanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713518
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851536Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251269- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192988- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk92794- 62745