Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöfin ja ahneitten asiamiesten röyhkeys on ennen kuulumatonta.
Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöfin röyhkeydellä ei ole rajoja. Ensin kaupunginjohtaja lavasti karkealla juonittelulla syyttömän Asko Kervisen tappouhkaajaksi ja sitten jatkaa röyhkeästi syyttömän kiusaamista järjestämällä rehellisen ja tunnollisesti maksunsa hoitavan Kervisen omavaltaisesti ulosottoviranomaisten rekisteriin.
Kymenlaaakson tuomarit ovat hengessä mukana ja sallivat Kervisen hiljaa hirttämisen lisäämällä syyttömälle rikostaakkaa laamanni Hilpi Ketolan todistaessa valheellisesti Kervisen uhkaavista viesteistä.
Mikä on seuraava rikossäkki, joka heitetään Asko Kervisen harteille. Loppuuko koskaan syyttömän syyllistäminen, kun laittomia mustia listoja ei hävitetä ja kun vääriä asiakirjatietoja ei suostuta oikaisemaan vaikka laki velvoittaa.
Valtioneuvoston oikeuskansleri ummistaa silmät kaikelta, joka kohdistuu Asko Kervisen vahingoksi, mutta jos Asko Kervinen sattuisi pieraisemaan väärässä paikassa tai jos joku auttaa Asko Kervistä, niin heti on viranomaiset ja anheet asiamiehet kimpussa.
Toivottavasti tämä syrjintätapaus ei päädy murhenäytelmään. Sitä kyllä selvästi tilataan ja me kaikki vain seuraamme pää pensaassa kuinka syytöntä Asko Kervistä syyllistetään ja poliittisten tuomarien myötävaikutuksella rahastetaan.
Kaupunginjohtaja Henry Lindelöfin omavaltaisesti tehdyt ulosottotoimet jouduttiin perumaan, kun Asko Kervinen ilmoitti nostavansa vahingonteosta oikeusprosessin, jollei mielivaltaista ulosottoa peruta ja aiheettomia merkintöjä poisteta.
Lindelöf haki Kervisen ulosottoon omavaltaisesti
Aarne Talts
3
574
Vastaukset
Vai että nyt jo ulosottomiehet kimpussa? Kyllä se on niin että ei tämä Kervis-tapaus ratkea virallisin valituksin, vaan Salminen-Lindelöf akselin touhu kaatuu omaan mahdottomuuteensa. Voi olla että tällä on jonkinlaista vaikutusta tuleviin kuntavaaleihin.
- Farssi
.
- Anonyymi
sdpn ja kepun mielivalta aina vietävä oikeusprosesseihin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4332748IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk862025- 1611596
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.821532Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten171466Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591248- 1471084
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu511055Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44932Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450922