Mistä pidätte pojissa? Pitääkö olla suosittu, puhelias, päänaukoja. Ihan mitä tahansa mistä tykkäätte pojissa kaikki luonteesta vaatetukseen. Ja tietenkin miten teidät tytöt hurmataan
TYTÖT 12-14 v
kertokaa oikeesti
42339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Muhun ei ainakaan tollaset päänaukojat ja sellaset vetoa. Suosittuna olemisellakaan ei oo mitään väliä. Mä ainaki pidän aidoista pojista :) Sellasest joka suojelis mua jos oisin paniikis tai pelottais ja tekis ainaki välil jotai romanttist (ei tarttis olla isoo). Sellanen poika joka haluais mut sellasena ku oon ja arvostaa mua :) Ja otte oon ihan hulluna pieneen mustasukkaisuuteen ;) Ei mikää kauhee mustis joka alkaa määräilee kaikest, mut must se on älyttömän sulost jos poika on pikkasen mustasukkai (ei-väkivaltaisella-tavalla)
Aika paljolti kaikki tärkeimmät. Semmonen rehellinen ja joka osaa rakastaa. Ja ottaa huomioon toisen tunteet ja ymmärtää toista. Osaa lohduttaa ku on surullinen. Eikä häpeis vaikkapa esitellä kavereilleen tai perheelle.
No mä tykkään et on söpö,mukava,ei suutu pienest, tykkää eläimist,rehelline ja sama ku tol toisel et just osaa rakastaa ja ymmärtää toista tmv (:
Tollasist pojista mä tykkään (:
Ja sit ei haittaa vaik se ois vähä pahis ;) Ja sit ois kiva et se on urheilulline ja vaik jääkiekkoilija :D
No muhun puree ainaakin kitaran soitto ja romanttisuus.... :)
ota robin
Mä tykkään söpöis pojis (mutta ei siis pakko). Olin myös kerran ihastunu yhtee, joka ei ollu söpö. Yks tärkee asia on olla kiltti. Mut hurmataa aika helpost, jos joku vain on kiltti ja jutelee, nii arvaas mitä mä sitten huomaan, oon pihkas siihen:) Mulle riittää, että se on: KILTTI (ehdottomast), SÖPÖ (ei sillee pakollist...) ja KERTOO HAUSKOJA JUTTUJA (eli saa nauramaan...hehe...) Ei sitte muuta harrastuksilla EI VÄLII! Eikä sillä onks hyvä koulus, paitsi ettei ihan surkee kuiteskaa... :-)
PS: Laiha, ei tarvii tietty mikää kukkakeppi olla, mut ei mikää läski!
no pitää olla kiltti ja puhuu lempeel äänel ja vähän niinku prinsessaa suojelis ja arvostaa mun ulkönäköö sellasena mitä on ja en nyt tarkota että joku palvelija pitäs olla mut sellast pientä hurmaamist ja hei vinkki muistahan kietoa käden tytön olkapaille aaah ihanaa
hauska, luotettava, ei mikää paska pelle. välittää
no semmonen ihanan huomaavainen, ja semmonen ihana :3
ja sillee toisaalta saa olla päänaukoja joillekki niiku jos joku toine jätkä sanoo jotai ...tiäkkö vittu en osaa selittää :D mut siis jos joku jätkä vaikka tönäsee sitä poikaa, nii EI TODELLAKAA saa olla semmone nössö ettei tee sille mitää.. :D jöö aika lapsellista tommone mut siis ei sillee et se ois semmone hiljane nössö, vähä pitää löytyä kovista :D:D ainaki joissaki tilanteis. jaja sit semmone joka kertois välittävänsä ja soittais vaikka ei oliskaa asiaa ja halais takaapäi ja kaikkee muuta unelmaa ....
No mä ainaki tykkään pojista joka pelaa vaik lätkää koska ite pellaan kans ja sit pojat pittäis löytyy Oulusta et se ois lähellä. Ja tietty sen pitäs olla ymmärtäväinen ja hieman kovis et ei mtn nössöä. Noin.13-14 vuotias, poika joka halaa takaa päin eikä häpeä suhdetta (",). Sellainen on ainaki mun unelma poika... :)
No mun mielest pojan pitäs:
-olla ees vähä söpö
-sellane joka välittää
- pelaa futist;)
- halaa takaa päi:))
- osaa ol romanttine (joku iha pieniki juttu vaa)
-sellane joka arvostaa just sellasena ku on
- kehuu ulkonäköö
-voi pussata/halata julkisel paikal
sixpäkki ois kans kiva;)))
vhoi vittu-_-...tajusin just et jätin pojan joka vastas TÄYSIN tyttö vaan merkintää..nyt kyllä ottaa kalloon
Mun mielestä täydellinen poika mulle olis suurinpiirtein tällainen:
-Ei mikään ihan sääntöjen mukaan menevä, muttei mikään kauhea gangsterikaan
-Halaa takaa päin
Musta ois ihanaa jos poika ois herkkä, romanttinen ja ajattelevainen:) Ois kyl ihan jees jos poika ois suhtkoht suosittu, mut ei sillä ois niin palojoo välii:) Ja haluisin tosi kovasti et poika osais olla lempee ja erityisesti romanttinen, sellanen joka suutelis, lohduttais, halailis takaapäin ja muutenkin osais ilahduttaa tyttöö pienillä romanttisilla eleillä:)
Musta ois ihanaa jos poika pyytäis mua kahdestaan vaik jonnekki puistoon,merenrannalle tai jonnekki ja kertois siellä tunteensa ja suutelis ja halais:3 Ja myös sille pitäis saada kertoo kaikki huolet yms eikä se kertois niistä kenellekkää:)
no semmone söpö lesottaja,päänaukoja,rohkee,tuhma,polttaminen tai juominen ei haittaa,paneskeleva,pervo semmosen ku löytäis
Mist päi oot minkä ikäne ? Mää meinaa poltan juon ja oon pervo ja paneskeleva oon porist päi ot yhteyt vaiks irkkii nikki o : jesse666 ;)
Mun mielest ei oo mitää välii, kuhan vaan on aito ja rehellinen, sellai pieni mustasukkasuus on söpöö, eikä se haittaa, mut ei sillee et alkaa määräilee kaikest, eikä anna elää yhtää omaa elämää :// Sit just sellai vähäsen ujo, mut kumminki sellai et sil on pokkaa puhuu asioist kasvotusten (: sit lihakset on ain plussaa (;
meidän luokalla on ollu koko ala-asteen ja seiska- ja kasiluokan ajan yks tosi mukava poika. ala-asteella se oli tosi hauska ja kiltti, semmonen unelma (: mutta seiskalla se muuttu yhtäkkiä semmoseks ihme esittäjäks. johtu varmaan luokkien sekotuksesta, ku uusia poikia (ja tyttöjä) tuli luokalle nii piti niille vähän machoilla. jokatapauksessa, sellanen käytös on tosi ärsyttävää, kun mä kuitenki tiiän et se on todellisuudessa paljon kivempi.
eli semmonen poika ois ihana, jonka ei vedä kokoajan jotain roolii vaan uskaltaa olla oma ittensä..
no ulkonääköön nyt ensiksi ihastuu;) ja sitten huumorintajuun ja luotettavuuteen:) kaikki pojat jotka tekee romanttisia eleitä on aina jotenki tosi awwwwww
mun mielestä ehkä sellainen poika jolla on huumorii, luotettava, romanttinen, aika 'hullu', 'justin bieber hiukset' ois plussaa, ei käyttäisi pelkkiä XXL-kokoisia huppareita, vaan myös sellasii vähän pidempii t-paitoi jotka peittää sit bokserit kun eihän pojat enää housuja ylhäällä pidä, hyväksyy sellasena ku on, ja ois muutenki ihana :)
Mun mielestä pojan pitäs osata olla oma ittensä, semmonen ettei tarvii esittää mitään. Ite jollain tapaa tykkään ehkä enemmän semmosista hiljasista pojista. Pojan pitäs: olla luotettava, aito, pitäs hyväksyy tyttö semmosena ku se on, osais pitää keskusteluu yllä, uskaltas halata/pussata kavereidensa eessä, semmonen joka sanos ihania asioita, ja johon voi ennenkaikkea luottaa, ja turvautuu. Semmonen ihana,söpö ja rakastettava
Mää ite oon pyöreempi mut en mikään superhypermegaextra-iso. Joten mua ei haittaa ainakaan se et vaik olis seki, Ei sais olla mikää iha hirvee evo joka tappelee jokasen kans koko aika. Itte oon tempperamenttinen jote mun mielest sais olla rauhallinen tai sitten ainakin yhtä "villi" joka olis kuitenki symppis. Oon itte tosi pitkä joten toivoisin et ei oo mikää pätkä vaa ainakin ehd. 158cm. Minulla on yks aivan täydellinen malli kappale tuolla oulussa (rharju) joten jos sinä jota tarkoitan näät tämän toivon että et tee tästä kauheaa showta vaan pistät vaikka lapun tai tms. koska haluan tietää mitä mieltä olet minusta.
Tiedät varmasti jos kuulostan tutulta... :)
Unelma poikani olisi myös perus vaatimukset omaava (kiltti, ystävällinen, söpö, aito, ei mikää sellanen joka olis suoraan sitte hyppimässä suoraan eteenpäin kiireellä, tms.)
Ihanaa jos jätkä on internetin asukas eikä jonne ja osaa keskustella.
No, olen itse aika hiljanen joten puhelias on iha jees, mut sen pitää ymmärtää minua. Mun mielestä esim leffaan pyytäminen ois ihanaa (ei kyl koskaa ole toteutunu). Ja ei sil ulkonäöl nii paljoa ole välii, kunha o hyvä luonne joka siis miellyttää ittee :D
Kelpaisinko mä sulle.
-99 tyttönen.
Voisin vaikka viiä sut leffaa jos ulko näöllä ei nii paljoo oo välii.
Ei sitte
mulle menee kaikki pojat onne sit läskei tai laihoja niil pitää vaa olla luonnetta sellanen hauska ja rento. ja jos se ois läski mut söpö ni mitä sitte ? mitä välii onks sellane "O" vai sellane "I" mut en haluu et se ois sellane "MULLA HABAA OON KAIKKEN PARHAIN
Random tyyppi: Ootko faces?
Oon.
minkä ikänen oot?
13.v
sun nimi faces?
Jani Paananen. Kuvassa on vaahteran lehtiä.
Ilmota jos ei löydy.
löyty ja mee facee
fiksuist, huskoist ja ymmärtäväisist :) semmosist mä pidän
Jotain ruottalaisii te haluutte ku TAKAA päin pitäs halata? Muute oon sellane tyyppi mitä te tohon listasitte. Rauhallinen, normi painone(pikemmin kukkakeppi ku läski), ehkäpä vähä ujo, ymmärtäväinen, visku, hauska, harrastan pesist...
sixpack :-) 13v
oo ;)
mä tykkään siit jos on aika herkkä, mut se ei saa olla sellanen joujou :D joka vaihtaa likkaa ku paitaa..! vaatetuksel ei minkään näköst välii (kunha ei pukeudu talvel haalariiXDXD) vois olla ihan söpö, hygieninen ja välittävä mut sellasii ei juurikaa löydy .. harmivaa;(
no jos pitäis antaa jollekki vähä vinkkii vaik et miten mut nyt vaik hurmataa nii iha olemalla oma ittes ja juttella mukavii mut ei mitenkää liia takertuva saa olla :)))
14 oon ja enkerro ;)) hottis ja kiltti :) mukava ja ottaa kokoajan huomioon ihastuksensa :)
paananen mä tunnen sut :P