TT:n sivuilta lainattua,
"Osittainen kattavuus,
Latvia (68%), Ukraina (38%), Bulgaria (56%), Romania (16%)
Yhdistävät tiet,
Albania, Bosnia ja Hertsegovina, Makedonia, Moldavia, Montenegro, Serbia, Valko-Venäjä."
Eikö parempia karttoja muka löydy?
Aika onnetonta, jos näin on.
Garminin osto siis edessä.
TomTom ja Itäeurooppa?
7
254
Vastaukset
- varmista tilanne
no mitkä on Garminin tulokset?? Kysehän on siitä mitä karttapalvelua mikin navin tekijä käyttää. Eipä taida yksikään navin valmistaja karttoja tehdä itse.
- takkari
Digitaalisia karttoja valmistava Atlas on TomTomin tytäryhtiö. Samoin digitaalisia karttoja valmistavan Navteqin omistaa Nokia (kännykkänavigaattorit).
- eksy-EN
Juu, Garminiin saa jokaisesta aloituksssa mainitusta maasta 100% kattavan kartan.
TomTom on siellä hyvä, missä ei oikeastaan edes tarvitse navigaattoria ja Garmin pätee siellä missä apuja oikeastaan tarvitaan.
Jopa Garminin Euroopan peruskartta on selvästi kattavampi, kuin TomTomin vastaava. - Garmin Nro1.
Kysehän on siitä mitä karttamateriaalia mihinkin navigaattoriin saa, TomTomiin ei oikeastaan mitään Atlaksen toimittaman materiaalin ulkopuolelta, Garminiin vaikka mitä.
Navigaattorissa valmiina oleva Euroopan peruskarttakin on Garminissa kattavampi, kuin TomTomissa.
Garminiin saa täydelliset Latvian, Ukrainan, Bulgarian, Romanian,
Albanian, Bosnia ja Hertsegovinan, Makedonian, Moldavian, Montenegron, Serbian ja Valko-Venäjän kartat jos haluaa. TomTomiin ei saa.
Siinä se ratkaiseva ero.
- TomTom, älä eksy.
Tompalla ei kannata poiketa Via Balticalta, 32% Latviasta on täysin pimennossa.
Tai Romania 16%...Garmin 100%.
Varsinainen pellenavigaattori.- Minä en
Tai kannattaako ko. maihin edes poiketa oman auton kanssa?
- VoiHyväJumala
Minä en kirjoitti:
Tai kannattaako ko. maihin edes poiketa oman auton kanssa?
Ihan totta, navigaattorista on eniten hyötyä, kun ajaa Helsingistä Turkuun.
Etenkin TomTom on silloin parhaimmillaan. Karttamateriaalikin riittänee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521787
- 621722
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101258- 611071
- 491034
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566