ihmeellistä jurputusta Holiday Clubista

Jukkatyttö

Itse hypättiin juuri HC:n kelkkaan ... Punkaharjulta ostettiin viikko.Ihmetyttää kovin mollaus ja jupina mitä täällä kyseisestä firmasta käydään,,,,ilmeisesti joukossa on niitä,joilla ei ole varaa tällaiseen l'hteä tai sitten systeemi on liian vaikea ymmärtää;)

Annetaan jokaisen lomailla parhaaksi näkemällään tavalla ja muistetaan,että siellä hc ssäkin he tekevät työtään ja ovat taitavia myyntimiehiä :) Ja mikä parasta,myyvät hyvää tuotetta ja laatua!

9

598

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • doddoodoo

      Juuri näin! Mukavia lomia!

    • fihjapjscac

      Voi taivaan tali kynttilät uusia uhreja jotka ovat iäksi pistäneet itsensä nalkkiin.

    • Jukkapoika

      Hyvä myyntipuhe mutta aivan turhaa mollata niitä joilla ei ole varaa! He eivät käy kirjoittelemassa tällä palstalla! Jukkatytön sietäisi käyttää vähän itsekritiikkiä niin myyntihenkilö kuin hän onkin!

      • tyytyväinen??

        Kuinka paljon Jukkatyttö osakkeesta maksoi?

        Kuinka suuri on yhtiövastike?

        Onko tulossa lisävastikkeita, joilla aluetta 'kehitetään'?
        Onko alueella esim. oma osakkaiden omistama ravintola.
        Vaasan hovioikeuden mielestä oma ravintola tarvitaan, että lomailu olisi nykyajan vaatimuksien mukaista.

        Muitakin kehittämisiä voidaan lisävastikkeilla osakkaat panna maksamaan.

        Usein on niin, että lomaosakeostoonsa on tyytyväinen niin kauan, kuin totuus valkenee.


    • Aloittaja Hopottaja

      Aloittaja ei ole mitään lomaosaketta ostanut. Jostain perverssistä syystä mainostaa, todennäköisesti itse myynti"mies". Tottahan porukka on taitavaa myyjäporukkaa kun onnistuvat huijaamaan vuodesta toiseen katteettomilla lupauksilla.

      Kukapa olisi niin hölmö että ostaisi lomaosakkeen jos ymmärtäsisi että vastikkeet on kohtuuttomat, vaihtosysteemi kallis ja toimimaton, kiinnostus omaan vakiokohteeseen saattaa lopahtaa ja että osakkeen jälleenmyyntiarvo on käytännössä nolla.

      • Andersssss

        Provo taitaa olla.

        Punkaharju on hyvä esimerkki kaikkein kannattamattomista osakkeista. Esimerkiksi tuolta http://www.lomaosakemeklarit.fi/etela.php saa 3 makuuhuoneen osakkeen koulujen loma-aikana pyyntihintaan (!) alle 3000 Eur.
        Ongelmana on tuo 356 Eur vastike. Osaketta ei enää kannata tuolla vastikkeella ostaa koska ero vuokraamiseen ei enää ole olleellinen.


      • isänn. maksaa

        Kuinka suuren osan Punkaharjun vastikkeista vie HCR isännöinnin muodossa?

        Isännnöinnistähän HCR kerää huonompana aikana sopivan määrän rahhaa, vaikka osakkeiden myynti muuten vähän takkuilisikin.

        Aina voi sitten ruveta aluetta 'kehittämään' ja kerätä ylimääräisiä vastikkeita.
        Kyllä siitä aina jotakin itellekin jää.


    • Anonyymi

      Syyttäjän mukaan pariskunta oli ”rukoillut homoutta pois” nuorukaisesta. Tämä jäi kuitenkin näyttämättä. Oikeus kuitenkin arvioi, että pariskunta tiesi nuoren homoudesta ja koetti ”muuttaa” tämän heteroksi.

    • Anonyymi

      Meidän puolesta voitte kakki loprttaa lomaosakematkailun. Jää sitten enemmän tilaa meille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4756
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      57
      2605
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1044
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1025
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      994
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      119
      945
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      924
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      845
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      820
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      52
      800
    Aihe