Kertokaa omista riparikokemuksistanne ja vaikka vinkkejä, kiitos :)
Huomenna ripari!
poika 97
7278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei kannata mennä
PASKAAA!!
Siellä oli parasta
Mun riparill oli ainakin hyvä yhteishenki, koska meillä oli pieni ryhmä ja kaikki oli leikeissä täysillä mukana. Oli hyvät ruuat ja mahtavat isoset ja leiriohjaaja. Vinkki miten saat leiristä kaiken irti on se että osallistut kaikkeen täysillä ja olet hyvillä mielin. :) Niin leiri muuttuu heti hauskemmaksi :D!
Mun mielestä käymäni ripari oli ihan jees. Sain muutamia uusia tuttuja. Meiän ryhmähenki oli ihan hyvä jos ei lasketa muutamia ihmisiä mukaan. (Ne oli vaan omissa oloissaan niin niihi ei voinu tutustuu.) Meillä oli hyvät isoset ja ohjelma. Viimesenä iltana kaikki riparilaiset oli samassa huoneessa ja isosilla ja leirinjohtajilla oli vaikea saada meidät pois sieltä omiin huoneisiin nukkuu.
meil oli iha mahtava ripari, mut annan sen vinkin, et kantsii osallistuu kaikkii leikkeihin ihan täysillä, koska siit tulee sit hyvä yhteishenki, ku kaikki menee kybäl mukaa niihin kaikkiin tyhmimpiikin juttuihin :D mul on tosi ikävä mun omaa riparii & oon tänää lähössä isoseks (: en oo mikään uskovainen oikeesti, mut ripareil on niin paras fiilis aina, ni se on ihanaa, ni haluun päästä kokee viel uudestaan (; kantsii mennä riparille, siel saa yleensä paljon uusii ystävii :):)
mun ripari loppu eilen ja voin sanoo, ettei siellä ollu kovin kivaa... olin yksin koko riparin enkä saanut kavereita