ajotietokone pimeni

huomasin tossa ajaessa että ajotietokone on mennyt pimeäksi.mitäs on tehtävissä??
onko oman sulakkeen alla esim.??
auto on zafira 1.9tdi -06
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysyppä tuolta www.ocf.fi, sieltä saa parempia neuvoja.
Tarkista ensin kuitenkin
- sulake > kts käyttöohjekirja ( näet paikan ja sulakkeen alla olevat "asiat"
- näytön valosta en ole varma pystyykö vaihtamaan ( ei ole sattunut kohdalle)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opelixsi kirjoitti:

huomasin tossa ajaessa että ajotietokone on mennyt pimeäksi.mitäs on tehtävissä??
onko oman sulakkeen alla esim.??
auto on zafira 1.9tdi -06

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu