pääministeri,en ole tilannut,en ole saanut minulle osoitettua tietoa,joka ei olisi ...miten se nyt menikään.
Jollekin on tullut trauma,kun minä menin asettamaan teidät jonkinasteiseen tärkeysjärjestykseen ja hänen nimensä puuttui listalta.
Pyydän nöyrimmästi anteeksi mokani.Omaishoitajan kaaliin meni kyllä,sehän on täysin sopimatonta alkaa kehumaan yhtä ja moittimaan toista,vaikka olen ollut huomaavinani,että se on keskustelupalstalla yleisin käytäntö.
Täytyy sanoa,kuin lyhytaikainen kepulainen
12
64
Vastaukset
- Niin kyllähän se on
ollut jonkun tapa.Vaikee on kaikkien ymmärtää ommaa käyttäytymistää.
Hyvin sanottu ja nappiin mennyt arvostelu.Me ihmiset olemme siitä niin ihmeellisiä,että emme näe sitä malkaa omassa silmässämme,vaikka toisen silmässä olis vain kujeellinen silmänisku,tai veitikka silmäkulmassa.
Olemme tosikkoja me suomalaiset ja mitä vanhemmiksi tulemme unohdamme sen huumorinkukan,joka sais kukkia useammin palstalla.
Heitetään se jäyhä jäynä joka on vallannut keskustelupalstan,kuvitellaan että tämä on meidän yhteinen puutarha ja kylvämme sinne hyväntahdon siemeniä.
Kehua ei saa mutta mottia pitää.
Palstalaisten suosioon pääsee jos haukkuu minua, Ruuneperiä. Sinäkin avasit ihan oman ketjun , jossa annoit korvilleni. Joutavoinenkin avasi ketjun, jossa kertoi kuinka ymmärtämäton olen ja lopuksi kysyi vielä, "oletko ymmärtänyt"`
Huumorin puolelle täällä usein asiat kääntyvät kun viestejä lukee.
Annan tässä julkisen haukkumisluvan ihan jokaiselle, eihän tässä muutakaan voi.
Hyvää yötä kaikille!- relaa rituliini
saahan sitä kertoa kenen kirjoituksista pitää, eihän sen pitäisi olla keltään pois.
Hyvää yötä sinulle ja kaunista kesää, osaat nauttia kauniista luonnosta ja olet itsekin hyvin aito luonnonlapsi. Olet palstan kullanmuru, :) - joutavoinen
Tämähän on nyt sula oikeus ja kohtuus, että mainitaan yksi ja toista ei. Nythän on niin eettei tangokisojakaa etukäteen voi kukaan voittaa, vaan siinäkin on kyse henkilökohtasuuesta tuomareiden taholla siihen nähen mikä miellyttää, niin se menee. Näihin traumoihin ollaan jo niin totuttu, ettei ne hätkäytä ketään, ne on ja tulevat näämä olemaan ikuisesti vaikuttamassa. Kehen ne sitte vaikuttaa, tuskin kehenkään.
Niin hyvin meni tangokisat, tyytyväinen olen näyttäisi että ymmärrän ja osaan kuunnella ennakkoluulottomasi niitä esityksiä ja kun on hyvät tuomarit niin, siinä se. - tex
Ritu hei! kultainenhan olit vain ja kerroit niinkuin joskus tulee sympatioitaan kerrottua. Mutta totta on, etten minäkään halua sellaista eihän ole kivaa jonkun tuntea itseään syrjäytetyksi.Me ollaan kaikki yksi monista, kukin omalla tavallamme, koheltaen välillä, ja milloin kukin kompuroikin välillä onnistuenkin., ja taas se unohtuu:D
Itse olen nyt mielelläni taustalla syystä, että on aika tavata kesävieraita ja ystäviä. Kiitos kuitenkin Ritu! - Rehtori...
Ei kai nyt kellekkään sentään traumaa tullut. Ei varmaan kukaan niin vakavasti ottanut sitä sinun listaustasi. Kukin voi tehdä oman listansa eikö vaan Rituliini.
Huomasitko Rituliini laitoin uuden oikaistun version siinä on sinun oma nikkikin. En tosiaan halunnut varastaa sinulta mitään. Rehtori ei halua netissä minkään moista ylimääräistä julkisuutta eikä Rehtori ole pahastunut vaikka ei ollutkaan sinun listalla.
Mukava kun listasit. Laita kameli kuskille terveisiä minultakin ,kun taas kirjoitat sille,Kiitos,että välitätte,se on tärkeintä.Itkin ja nauroin,kun luin mielipiteitänne,olette minulle kuin perhe.
Nyt loppuivat minultakin sanat,olen täysin sanaton kerrankin- ikävää...
Tuolla toisessa ketjussaai viitattiin listasi muistuttavan natseista jotka listasivat juutalaisia kaasu kammioon.Sullahan olisi lista niistä jotka säästettäisiin ja muut sitten niinkuin jossain tuolla sanoit sinne pietarin portille.
- seuraaja...
Ei se kyllä aivan niinkään ole. Mielipiteitään tosin joku on silloin tällöin toisista laukonut ei sen enemppää. Näitä perseen nuolemis listoja sinun lissäksesi on harrastanut ainoastaan Ruuneperi.
- sama...
seuraajan viesti liittyy tietysti avaukseen...
- tippa +
Ei tipahtanut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172687Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162480
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142065Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727
