saankohan sinua koskaan edes yhdeksi yöksi?
Mies mies
nainen nainen
29218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Alkaen mistä päivästä?
en usko että kukaan kuka on tosissaan ihastunut saati ollut rakastunut, on sitä kenties yhä, suuret tunteet kuitenkin ollut mukana, haluaa vain yhtä yötä.
En tiedä kuka olet. Kommentoin vain enkä luule mitään.
sekavia... en saanut mitään selvää ja olen sentäs huippuälykäs
kyllä silloin jos tietää ettei voi saada toista vaikka loppuelämäkseen, mutta haluaa edes kerran kokea tämän läheisyyden.
useammaksi, mutta asialle pitäisi ensin tehdä jotain
täältä ei saa kukaan yhtään mitään.
varmaan saat! Odota vaan oikeaa hetkeä milloin iskeä.
tehtävä iskeä nainen!
Voi ne naiset kaavoistaa kangistua joskus. Tehdä edes se ensialoite.
JA mikä on syy?
ei huvita enää.
että naiset ei nyt yleisesti ottaen tee aloitteita. Miehet on tuhansien ja taas tuhansien vuosien ajan tehneet aloitteet ja mies, joka ei suostu aloitetta tekemään, jää nuolemaan näppejään.
on "naisellesi" tehnyt jo lukuisat miehet alotteita. Hän on pettynyt, ihmettelee miksi et lähesty.. lopulta tajuaa ettet ole kiinnostunut, luovuttaa.. menee eteenpäin elämässään ja vastaa jonkun toisen miehen treffipyyntöön. He rakastuvat, menevät naimisiin..."naisesi" ei enää muista sinua. Sinä jäit tänne nettiin ihmelemään ja toivomaan, että juuri tuo nainen olisia poikkeus ja tekisi aloitteen vain siksi ettei sinulla ole munaa...
Tän päivän tasaarvo yhteiskunnas toi ei vaa oo enää noin.
korkeemman sosiaalisen statuksen (tulot omaisuus kaverit) omaava
tekee alotteen.
Miehet ovat myös tuhannet vuodet hallinneet maailmaa ja olleet merkittävimmissä töissä. Ja naisten paikka on ollut hellan ja nyrkin välissä, tuhansia vuosia. Jos tuohon haluaa muutosta, niin kyllä se reiluuden vuoksi pitäisi tarkoittaa myös sitä, että naisetkin voisivat tehdä aloitteita.
ja papukaijamerkki!!
eivät ainakaan viehättävät, kauniit ja suositut naiset. Voit keksiä mitä tekosyitä tahansa, mutta lyön vetoa vaikka Eiffel-tornista, ettei tuo nainen tule koskaan tekemään aloitetta. Ei varsinkaan, jos on todella viehättävä. Viehättävänä naisena voin sanoa, että olemme miesten jatkuvien aloitepommitusten kohteena kaduilla kaupoissa missä vaan.. Jos on koko ikänsä ollut miesten jahdattavana, ei tule koskaan missään tilanteessa mieleenkään että tarvitsisi tehdä itse aloite. Ja jos mies ei sitä tee, ainoa johtopäätös mikä tulee mieleen on, ettei hän ole kiinnostunut. Piste.
Nyt voit jatkaa illuusiossa elämistä, jatkaa netttikirjoittelua. Tai voi tehdä jotain. I rest my case.
Mua miellyttää... teen kyllä selväks sen.. kun haluan, teen aloitteen kyllä. Uskallan koska en ole mikään huono, enkä ruma, älykäskin... aika monen miehen kostea mielen päiväunipano. Mut mut saa vain paras, kyvykkäin. Facta.
Sähän siinä illuusiossa elät niinkun monet muutkin naiset tekemällä johtopäätöksiä toisesta (kun et voi erehtyä) ja elämällä stereotypioisissa arvoissasi.
SEN VOI TEHDÄ KUMPI TAHANSA EI OLE MITÄÄN TIETTYÄ SUKUPUOLTA JONKA PITÄISI TEHDÄ, SEN VOI TEHDÄ VAIKKA KUMPIKIN SAMAAN AIKAAN TOISIAAN TÄYDENTÄEN.
ei se aloitteen tekeminen ole mulle ainakaan mikään ongelma. kysymys on lähinnä moraalinen. varattua miestä on turha hätyytellä.
olla, mutta nyt puhutaankin siitä, miten asiat oikeasti tuolla relaaimaailmassa toimivat. Nainen ei välttämättä tee koskaan mitään aloitetta vaikka kuinka olisit sitä mieltä, että naisten pitäisi.
Varattu PARAS. ;)
mieleisimmän miehen saa se nainen, joka on sen aloitteen tehnyt.Sitten kaverit
ihmeissään kysyvät:mites sä tuon oot saanu satimeen? vastaus: menin vaan
kysyy haluukse olla meidän tulevien lasten iskä.Ja se halus.
lemaan sitä naista kun tulee ja kysyy noin :D
ota tarpeeksi luettavaa, muutama kirjastollinen ainakin, voi nimittäin mennä tovi ennen kuin se tapahtuu... tai voit sillä aikaa kirjoitella tänne.
tuo nainen on tällä hetkellä töissä, ja minä kulutan sunnuntaita lukemalla näitä
juttuja täällä.Vaimoni teki noin ja voin myöntää sen että sitä piirrettä arvostan
vaimossani, sitä että jos jotain tahtoo sen myös saa.
Luulin etä on jo uus?