Ihastuminen

Freedas

En mahda mitään sille että olen ollut jo vuosia lähes pakonomaisesti ihastunut erääseen mieheen jonka kanssa vaihdoimme ennen viestejä. Ajattelen tätä miestä usein ja teen itsestäni onnettoman haaveilemalla hänestä ja mahdollisista yhteisistä hetkistä. Tämä vaivaa minua sillä en oikein kykene ihastumaan muihin kun mies pyörii taustalla. onko muilla kokemusta pakon omaisesta ihastumisesta? Olen aika yksinäinen muuten eikä minulla ole oikein naiskavereita. En ole seurustellut.

4

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on...

      ollut/on edelleen vaarallisia pakkomielteitä erääseen naiseen, jonka tapasin muutama vuosi sitten. En halua mennä yksityiskohtiin, etten loukkaa ketään, mutta vaikka en ole missään tekemisissä hännen kanssaan, niin ajattelen häntä silti nytkin. Lähinnä ajattelen seksiä hänen kanssaan, mutta muutakin. Hän oli niin kaunis ja ihana tavatessamme. Mikä järki tässä on, ei oikein mikään, mutta minkäs teet :(

    • Itsellä kans pakkomielle yhteen pimuun, en tiedä miten mut se katos ku näin tyypin kerran ohimennen, se oli lihonu oikeesti kymmeniä kiloja. :O Siihen loppu!

    • ihj89g78954brt

      http://areena.yle.fi/tv/1979783?ref=leiki-ark

      Ihastuminen kuulemma romahduttaa serotoniinitason. Aiheuttaako se siis pakko-oireisesta häiriöstä kärsivälle lisää ihastumiseen liittymättömiä pakko-oireita?

      Tietääkö joku? Onko omia kokemuksia?

      • yhyghghghygyh5785n8r

        Eikö?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10569
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5080
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2281
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2088
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1071
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe