Juu olen 14 vuotias poika, ennenmulla ei ollut nälkä kun sillein "tavallisesti" nyt on kokoajan nälkä. ja vaikka kuinka söis niin paino on laskenut 2 viikossa 4 kiloa! Kädet tärisee ja heikottaa muutenkin. mun silmäton vähän niinkun "pullistunut" ulospäin ja on vaikee saada unta. mikä vittu oikein mua vaivaa. ei kai viikatemies korjaa vielä satoa?
Olenko kuolemassa
tärinäväpinakäsi:D
15340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ja muutenkin aineenvaihdunta muuttunu karmeesti esim ennen tarvihti käydä vain kerran päivässä paskalla ja nyt ainakin 4 kertaa. ja tohon syömiseen veilä. en oo paljoo enempää kummiskaan syönny
No kuinka paljon syöt? Ja suosittelen lääkärille menemistä.
no sillein "normaalisti" eli miten ne nyt menee aamupalat välipalat illalliset päivälliset iltapalat yms
MEE LEKURIIN!!!!!!
Oisko tästä kyse? http://www.oireet.fi/lapamato.html
En usko, kiitti kuitesdkin. Ite tutkailin tossa yöllä (kun en sitä unta saannut) sivuja ja suurinosa oireista viittaisi kilpirauhasen liikatoimintaa. kädet vapisee, silmät tullu vähgän ulospäin nopea aineenvaihdunta yms. oisko se mahdollinen?
Sulla on sama sairaus mikä on Michael Monroella. Eli kilpirauhasen vajaatominta/liikatoiminta.
Sulla on basedowin tauti (joka aiheuttaa kilpirauhasen liikatoimintaa) Meet lääkäriin ja ne antaa sulle lääkkeet siihe.
Tauti paranee mutta noi silmät jää tollaseks pullukoiks, sori.
No pääset ainaskin pelottelemaan muita silmilläsi :DD
http://www.kilpirauhasenvajaatoiminta.fi/testaa-itsesi/
kanssii siis tuolla hommalla testata, jos vastaat yli kymmeneen kyssän myöntvästi sul saattaa olla kilpirauhasen vajaatoiminta. Eli jos menee yli 10, mee lääkärii. Onnee sulle.
Oisko vaikka valvominen, ku olit vielä aamu neljältä täällä...h
mitää?! mul jäi vaa 6 pois:s.....
mä syön 3 isoa lautallista päivässä kotiruokaa koko ikäni. syö jos on nälkä ei siinä muuta
Miks joku kaivaa 4 vuotta vanhan viestin vielä tänne. 14 vuotias poika on jo vainaa ja kepeät mullat hälle.
ei välttis oo kuollu