USA:n salailun ykkösuhri:
uhrilampaat
5130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Epäilempä hieman Garysedän tietoja mut jos iskee bs niin siitä vaan.
Tottahan on että salailua on mutta eipä nuo salailijat itsekkään välttämättä tiedä mitä salaavat, b'cos they do not know what to thinkin about ufos.
-Taivaan ja maanpäällä on asiota joihin Ihmisolento on liian vajavainen ymmärryksellään tiedostamaan ilman asianmukaista opetusta-.
Peace.
Samaa mieltä vajavaisuudestamme ovat myös suurvaltojen päättäjät.
Siksi meille ei voi eikä saakaan kertoa asioita jotka meitä tai meidän maailmankuvaamme järkyttää koska maailmantalous ja rauha (siltä osin kuin sitä on) ei kestäisi mullistuksia.
Meitä siis "suojellaan" tiedolta ja pidetään meidät tehokkaina veronmaksajina ja työmyyrinä. Suurin osa ihmiskunnasta on sitä mieltä kaiken lisäksi että se on fine ja uskovat kaiken mitä heille kerrotaan.
Käsitys jostain salailusta on pelkästään sitä NWO,-Ufo-ja salaliittofriikkien kymmenien vuosien aikana kehittämää fuulaa johon he uskovat kuin Raamatun sanaan.
Eli voisi jopa sanoa niinkin,että silloin on kyse myös vihervasurikomukoiden valotyöntekijöiden maailmaa "parantavasta" anarkistilinjasta.
...niin ja siihen tituleeraamaasi "friikki"- porukkaan kuuluu sellaisiakin "hörhöjä" kuin Jimmy Carter, Ronald Reagan, Mihail Gorbatsov, Winston Churchill, astronautit Buzz Aldrin, Edgar Mitchell, Gordon Cooper, senaattori Barry Goldwater, amiraali Lord Hill-Norton (aikaisempi NATOn johtaja ja Yhdistyneen kuningaskunnan puolustusvoimien päällikkö), prikaatinkenraali Arthur Exon (aiempi Wright-Patterson AFB:n komentaja), vara-amiraali Roscoe H. Hillenkoetter (ensimmäinen CIAn johtaja), FBI:n johtaja vuosilta 1935 - 1972 J. Edgar Hoover, ja aiempi Kanadan puolustusministeri Paul Hellyer.
Veikkaanpas arvoisa kirjoittaja "Lenin rules" ettet ole ihan noin korkeassa vakanssissa ammatiltasi tai arvostukseltasi kuin nuo edellä mainitut "hörhöt" esimerkiksi.
Luulen myös että auktoriteettisi ei riittäisi vastaväitteisiin jos istuisit heidän (jotka vielä ovat elossa) kanssaan saman pöydän ääreen väittelemään.
Luulenpa vielä että sinä poistuisit siitä pöydästä posket punaisena hörhöskeptikon viitta harteillasi kotiisi puristelemaan katekismusta.
Hyvin tiivistetty! Tuohon ei jää paljon lisättävää ja sen huomasivat myös palstahäiriköt jotka ovat vastineen sijaan keksineet uusia aloituksia.)