Oinas luotettavin maksaja.

luotettava oinas

http://www.aamulehti.fi/Viihde/1194754627158/artikkeli/uskokoon ken tahtoo horoskooppimerkki vaikuttaa kulutusluottojen maksamiseen.html

Kaikkea sitä tutkitaankin: kulutusluottoihin erikoistunut Bigbank on analysoinut asiakkaidensa maksukäyttäytymistä suhteessa heidän horoskooppimerkkeihinsä.

Eroja ei horoskooppimerkkien välillä löytyikin. Analyysin mukaan viivästyksiä kulutusluottojen takaisinmaksuissa on eniten skorpioneilla ja vaaoilla. Täsmällisimmin laskunsa ovat maksaneet keväällä ja kesällä syntyneet oinaat, leijonat ja ravut.

Tunnollisimpia ovat oinaat. He ovat olleet huomattavasti täsmällisempiä kuin minkään muun horoskooppimerkin edustajat.

Eniten maksuajoista ovat lipsuneet vuoden pimeimpänä aikana loka- ja marraskuussa syntyneet skorpionit.

Vaaka on Bigbankin mukaan toiseksi huolimattomin maksukäyttäytymisessään.

Maksukäyttäytymisarvio horoskooppimerkin mukaan (pieni luku kertoo tunnollisuudesta) :

Oinas 85,7 (luotettavin maksaja)

Härkä 97,5

Kaksonen 98,1

Rapu 97,0

Leijona 95,0

Neitsyt 105,6

Vaaka 108,3

Skorpioni 114,5 (holtittomin)

Jousimies 93,9

Kauris 107,1

Vesimies 101,5

Kalat 97,5

4

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laskut maksettu

      Olen oinas ja mä en noista muista maksajista tiiä, mut mun on ihan pakko maksaa mun laskut, en saa muuten mielenrauhaa. Sit ku laskut on maksettu niin kaikki on taas hyvin.

    • -.-

      Ei voi pitää paikkaansa, koska vaaoilla on noin huono luku.

      • Anonyymi

        Taulukko ei pidä paikkaansa, koska olen työn ja yksityiselämän johdosta ollut jokaisen merkin kanssa tekemisissä. Rapu ja kala ovat olleet viilareita ja hyväksikäyttäjiä, joille olen menettänyt paljon rahaa. Itse en ole koskaan jättänyt maksamatta lainoja tai ottanut rahaa
        epärehellisiä keinoja käyttäen. tässä olen ehdottoman tarkka. Olen kauris horoskoopissa ja
        tunnen muitakin kauriita, jotka ovat rehellisiä. Taulukko antaa meille huonon arvosanan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taulukko ei pidä paikkaansa, koska olen työn ja yksityiselämän johdosta ollut jokaisen merkin kanssa tekemisissä. Rapu ja kala ovat olleet viilareita ja hyväksikäyttäjiä, joille olen menettänyt paljon rahaa. Itse en ole koskaan jättänyt maksamatta lainoja tai ottanut rahaa
        epärehellisiä keinoja käyttäen. tässä olen ehdottoman tarkka. Olen kauris horoskoopissa ja
        tunnen muitakin kauriita, jotka ovat rehellisiä. Taulukko antaa meille huonon arvosanan.

        Olen samaa mieltä kanssasi. Olen itsekin kauris ja mieheni on oinas. Äitini oli kala ja siskoni rapu. Isäni oli sitä mieltä, että minun pitää opiskella itselleni ammatti, käydä töissä ja säästää siihen rahat. Äitini antoi purkin, mihin piti rahat laittaa, kun minulla oli tilipäivä. Rehellisyys on ollut ohjenuorani koko elämäni ajan Pyhäkoulusta asti.
        Rahat katosivat ja kun kysyin tältä synnyttäjältäni, missä rahat ovat, en saanut mitään vastausta. Isäni oli jatkuvasti työssä ja tuli aina kotiin niin, että olimme nukkumassa. Olin kuitenkin hereillä sängyssä ja kuulin, kun isäni saapui kotiin. Nämä kaksi, äitini suosikki siskoni, josta käytän nimenä horoskooppimerkkiään rapu, vei rahani, koska hänelle tämän jälkeen alkoi ilmestyä uusia vaatteita. Hänen äitinsä ei ollut lainkaan kiinnostunut siitä, että tyttärellään on aivan uusia vaatteita päällään, ja että mistä hän on saanut nämä vaatteet! Hain kauppaoppilaitokseen ja pääsin sinne, mutta koska minulla ei ollut rahaa kirjoihin, koska rahani olivat kadonneet, järjesti tämä kala asiat niin, että jouduin kodittomaksi. Rappukäytävään, mihin muutimme Tampereen Käpylästä, tuli pyhäkoulu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe