Jos kysyt itseltäsi annanko Anteeksi

Mieti antaisitko itse jos olisit ollut rakastunut, ja tiedät vastauksen. Tarjosin hyvää diiliä. Ota tai jätä. Olen ehdoton näissä asioissa. Kaikkeni annan vain sille, jolle olen se ainoa ja rakkain. Sellainen olen. En usko järjestettyihin avioliittoihin, enkä järkiratkaisuihin. Mukavuusjuttuihin, satuihin joita kerrotaan ettei tarvitsisi olla yksin. jos olisin muuta, pettäisin itseni.
11271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

uskon siihen, että rakkaus ei tule helposti ja siksi en oikein ymmärtänyt mitä tarkoitat anteeksi pyytämisellä? ehkä tämän vain kuului mennä näin, eli jonkunlaisten vaikeuksien ja väärinkäsitysten kautta, jotta vihdoin päädyimme samalle aaltopituudelle. en usko, että on missään vaiheessa ollut kyse mistään pahasta kummankaan puolelta, koska lopputulos oli nähtävissä, vaikka se antoikin odottaa itseään :)

Äänestä
  • Ollaan kyllä aika kaukana samalta aaltopituudelta niin kauan kun ei puhuta ja keskustella sen oikean ihmisen kanssa. Niin kauan kun häneksi kelpuuttaa kenet vain ei ole vielä yhtään mitään.

    Äänestä

  • Niin kauan kun ei piittaa yhtään mitä toinen sanoo, ei olla koskaan samalla aaltopituudella, oon aika monesti sanonu sulle että mulla ei oo täällä alotuksia, ne on toisella sivulla mutta eipä näytä vaikuttavan mitään.
    Valitset itse sen ollaanko koskaan samalla aaltopituudella, se riippuu aina omasta käytöksestä, tällä tavoin ei olla.
    Jos joskus haluat puhua mullekin jotain tai olla munkin kanssa yhteydessä näin kuin muiden kanssa niin ilmottele.
    Ei ap.

    Äänestä

  • Ei likikään kirjoitti:

    Ollaan kyllä aika kaukana samalta aaltopituudelta niin kauan kun ei puhuta ja keskustella sen oikean ihmisen kanssa. Niin kauan kun häneksi kelpuuttaa kenet vain ei ole vielä yhtään mitään.

    olettaa mitään täällä. ei ole ollut mikään lähtökohta itsellä tulla tänne ja puhua täällä jotain sellaista, minkä olettaa olevan toiselta. turha täällä on ottaa todeksi mitään, kun ihmiset vain kirjoittaa ajatuksiaan.

    Äänestä

Rakkaus diilillä? Enemmin ole yksin ja pistän game over. Jos petän itseni en olisi minä. Jokainen ajattelee tavallaan,sinäkin. Kaunista unta sulle sinne jonnekin, kuka lie.

Äänestä
  • Mistähän sinäkin puhut....ei rakkauden kanssa tehdä diilejä. Se on tai ei. Elää tai kuolee. Tai muuttuu ystävyydeksi. Joskus. Ajan kanssa ehkä. Aika näyttää. Samoin sinulle, kauniita unia.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Mistähän sinäkin puhut....ei rakkauden kanssa tehdä diilejä. Se on tai ei. Elää tai kuolee. Tai muuttuu ystävyydeksi. Joskus. Ajan kanssa ehkä. Aika näyttää. Samoin sinulle, kauniita unia.

    "Tarjosin hyvää diiliä. Ota tai jätä. "

    Äänestä

  • Ani.... kirjoitti:

    "Tarjosin hyvää diiliä. Ota tai jätä. "

    Tuota en suostu selittämään tuntemattomille. Tulkitse vain tavallasi.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Tuota en suostu selittämään tuntemattomille. Tulkitse vain tavallasi.

    Se onkin hyvä niin.

    Äänestä

Up.

Äänestä
  • Oletko sä se Loreenin Euphoria, kun sulla ei ole muuta sanottavaa kuin Up, Up, Up...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vastauksena tämä kirjoitti:

Mieti antaisitko itse jos olisit ollut rakastunut, ja tiedät vastauksen. Tarjosin hyvää diiliä. Ota tai jätä. Olen ehdoton näissä asioissa. Kaikkeni annan vain sille, jolle olen se ainoa ja rakkain. Sellainen olen. En usko järjestettyihin avioliittoihin, enkä järkiratkaisuihin. Mukavuusjuttuihin, satuihin joita kerrotaan ettei tarvitsisi olla yksin. jos olisin muuta, pettäisin itseni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu