Ikävä kuitenkin jäi. Kaikkea ei voi unohtaa, siihen mahtui niin paljon hyvää, ja kaunista.
Annoit alkusysäyksen lopulliselle irtautumiselle, en vastustellut, vaan pikemminkin vauhditin sitä.
Kaiken kaikkiaan, ajatellen asiaa miltä kantilta tahansa, tämä on paras ratkaisu, ainakin toistaiseksi. Meillä, minulla, mutta myös sinulla, on liian paljon hävittävää.
Annetaan ajan kulua, katsotaan, miten asiat etenee, ja tehdään sitten johtopäätökset, onko "meillä" mitään jäljellä.
Annoit alkusysäyksen lopulliselle irtautumiselle, en vastustellut, vaan pikemminkin vauhditin sitä.
Kaiken kaikkiaan, ajatellen asiaa miltä kantilta tahansa, tämä on paras ratkaisu, ainakin toistaiseksi. Meillä, minulla, mutta myös sinulla, on liian paljon hävittävää.
Annetaan ajan kulua, katsotaan, miten asiat etenee, ja tehdään sitten johtopäätökset, onko "meillä" mitään jäljellä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ikävä jäi minullekin. Ehkä on paras nyt rauhassa katsoa mitä aika tuo tullessaan vai tuoko se enää mitään meidän suhteen.
Eihän se katsos tuo mitään tullessaan niin kauan kun päähän ei mene se että
jos paasaa aina vain vieraiden kanssa ja pitää heitä tuttuna niin mikään ei etene mihinkään ja sinä et koskaan tehnyt muuta kun pidit tuota ääliömäistä peliäs.
Älä puhu ikävästä koskaan sanaakaan, sun käytöksellä.
puhuta sen oikeen immeisen kanssa ? mitä merkitystä on kertoa vieraalle tyypille et mullekkin jäi ikävä ? mikä teitä idiootteja vaivaa tääl ?
ihminen joka vastaa kaikille samoin, ei erottele ketään eikä välitä kenelle vastaa mitä.täysin välinpitämätön minkään oikean suhteen, vakikamaa täällä.
Pitäiskö sun vaihtaa psykiatria, tai vihdoinkin hommata sellainen jos ei vielä ole ollut? Ensin vastaat itse vieraalle tyypille ja sinutellen ja syyttelet pelien pitämisestä ja heti perään taas toi vakkari "mikä teitä idiootteja vaivaa" -viesti vaikka itse toimit juuri samalla tavalla. Mikä kaksoispersoonallisuushäiriö sulla oikein on?
Kukaan ei voi olla tollanen stubido," meidän suhteen " ?! Minkä meidän ?! Kaksi ventovierasta ihmistä toisilleen !! Haloo ihmiset, köyhä saa olla mutta ei tyhmä, ei ainakaan NOIN tyhmä. Huhhuijjaa !!
Kyllähän ton ensimmäisen vastaajan täällä käsialasta tunnistaa, sehän on kun takiainen jokaisen kuvittelemansa naisen kimpussa, ollu iät ja ajat. Se " tuntee "
täällä akan kun akan.
Onko sulla suhde joka helvetin naisen kanssa täällä ? Vai onko pääppö pipi ?
teidän suhteessa on ollut tähän asti ? Ja miten on selitettävissä näin moni suhde sinun puoleltasi ?
No mutta eihän asiat etene mihinkään, jos niitä tunteita panttaa...? Voihan niistä puhua ja päättää sitten yhdessä, jollette ole puhuneet oikeasti.
Onneksi hän avasi silmäni. Nyt muistan enää pahaa ja ällötystä.
ja kuitenkin ikävä-palstalla olet.....
Eikö sinusta paha ja ällötys ole ikävää?
Meistä jokainen ja kuka tahansa voi kuolla vaikka jo tänään. Kannattaa siksi miettiä onko tunteiden panttaamisessa ja kieltämisessä mitään järkeä.
Tuokin totta ja mikä siinä on, että ei uskalla sanoa. En väitä, että helppoa on, mutta jälkikäteen helpottaa kummasti. Kävipähän sitten miten kävi.
jooo....annetaan kuule ajan kulua ja ollaan vaan ystäviä ... katotaan sitten myöhemmin... no voi helvetti....niinpä niin...hoh hoi ...niin tätä ja syvältä
En minäkään. En mitään. Ovi on kiinni. Totuus on avain. Vaihtoehtoja on tasan kaksi. Tiedän mitä teen kun ne annoin. Sitoutumiskammoa? Saattaa olla. Tähän aina päädytään. Kaikki pysähtyy kuin seinään. Teen siitä vahvan. Vain oven kautta pääsee sisään.