avopuolison haluttomuus

nuorinainen_85

kuiva kausi on nyt kestänyt noin kaksi vuotta, seksiä ehkä kerran kuussa jos sitäkään. Olemme nuoria ja lapsia ei ole, muuten parisuhde toimii hyvin ja arki rullaa. Seksiä ja intohimoa ei miehen haluttomuuden ja seksin suhteen laiskuuden vuoksi ole.

Kun sanon että haluan erota, mies sanoo että kyllä saadaan seksipuolikin kuntoon... kuitenkin makuuhuoneen puolella ei ole muutosta näkyvissä...

miten kanssa sisaret pystytte elämään tällaisen asian kanssa?

3

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sisisii

      täällä on vielä nuorempi nainen saman ongelman kans tuskailemassa. tänä vuonna oon tainnut saada 4 kertaa mieheltäni. seuraavan kerran voikin sijoittaa huoletta johonki pitkälle syksyyn.

      kyllä karisee itsetunto sirpaleina maahan kun aina torjutaan. enpä mää kyllä itsekään enää juurikaan edes yritä, mun itsetunto ei kestä kyllä enää kovin montaa kolausta. tehköön mies sitten itse aloitteen kun joskus saattuu mieli tekemään (vaikka sitte eläkepäivillä)

      rakastan kyllä miestä, ja muutoin tämä suhde olisi juuri sellainen kun haluan mutta kun se seksi. asiasta ollaan kyllä puhuttukin mutta "kun ei tee mieli niin ei tee mieli".

      kyllä mää joinakin iltoina nukkumaan mennessä kiehun niin raivosta tämän asian kanssa! pettänyt en ole, enkä sille tielle lähtisikään.

      oletko sä miettiny mistä miehesi haluttomuus johtuu? arvatenkin satoja kertoja mutta oletko päätynyt mihinkään? minäkin kyllä pääni puhki mietin, en vaan keksi enkä tajua. en ole lihonut suhteemme aikana juuri lainkaan, arki rullaa hyvin ja meilläkään ei ole lapsia. ei ole mitään velkaa tuomassa stressitaakkaa eikä muitakaan stressitekijöitä. paitsi nyt toki miehen haluttomuus mulle ja mun stressaantuminen aiheesta miehelle :D oravanpyörä..

    • 13+9

      Ei miehen haluttomuuden kans pidemmän päälle pysty elään.
      Eikä tarvikaan.

    • selvitys....

      Jos miehelles ehdoittais lapsentekoa ja hän olis lapsirakas ja suostuu niin jo alkaa tapahtumaan oikein kalenterin kanssa ....kyyti on kovaa jospa siihenkin sitten kyllästyy jos ei heti natsaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      389
      1919
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1728
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1348
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      75
      947
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      51
      940
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      898
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      32
      724
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      55
      710
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      693
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      68
      688
    Aihe