Tarvitaan työvoimaa häihin!

morsmaikku2013

Tarvisimme muutaman työntekijän häihimme ensi kesäksi. Palkkaa ei ole antaa paljoa, työaikakin olisi vain 3-4 tuntia. Kelläkään kokemuksia esim. ammattikoulun kokkipuolen/tarjoilijoiden työllistämisestä? Tehtäviin kuuluisi ruoanlaitto esille ja kahvin keitto. Semmosta helppoa hommaa, mutta sukulaisia en halua nakittaa töihin. Asumme Lappeenrannassa.

6

570

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seppo 69v

      Minulla oli ainaki häissäni paarthurnax lohikäärme joka on greybeardsien johtaja, ^Mukana häissä oli äiti ja 3 khaijiittia ja kun näin sen pieni pilisen örkin jolla oli kaksi meisseliä ja bounssaavat tissit minä laukesi vaikka olen nainen koska en olekkaan nainen vaan mies, jos joku ihminen tällä vuosituhannella tajuaa mitä minä tarkoitan niin laita peukku alas päin tästä kommentista ja sen jälkeen omaan pyllyysi. Sitten vielä hyvästit. FUS RO DAH!!! duvahkin dragonborn... holy shit what is this very gods in the flames do my eyes tell me lies a new elder trolls game omg omg trololoo hohohoooo n003 8=====================D iso molo isässäsi. ainiiin mistä me siis puhuttiinkaan ainiin häistä. hät on ihan perseestä olen pahoillani että trollasin sinua kuka ikinä sitten lukeekaan tätä tekstiä (noei) mä trollaan kaikkia mitä väliä life is life biaaatch... ja nyt ärsyttää kun minun 65 vuotias mieheni nuoleskelee maitoa lattialta alasti sormi pepussa paskaa katsellen tämä on timo trolli ja borat taikaleijona t:SIMBA!

      • pentti 57v

        me rakastamme tuota kommenttia tuo on aivan mahtava!!


    • Moikka!

      Tuleeko ruuat kuitenkin pitopalvelusta, silloin työntekijätkin sieltä! Muuten en kyllä valitettavasti osaa neuvoa...

    • morsmaikku2013

      Eivät tule pitopalvelusta vaan erittäin pienestä lounasravintolasta, jossa on kaksi työntekijää (he eivät pysty irrottamaan meille yhtään työvoimaa).

      • näin se nykyään

        tutuntutut vaan töihin vesi ja leipä-palkalla. Valokuvaukseen samalla naapurin veljen poika, jolle mummo oli juuri ostanut uuden pokkarikameran.


    • auttavainen herra

      Mä, Kake, Untamo, Pena, Kukkis, Miettinen ja Koorkos tullaan tosi mielellämme auttaan sua sun häissä. Se Koorkos on muuten joku ulkomaalainen mutta se puhuu ihan hyvin suomea.
      Eikä me tartteta muuta palkkaa kun että saadaan nusssia sua vitttuuseen ja perrseeseen jokanen kundi väjintään neljä kertaa ja sitten sen jälkeen vielä otat meiltä suihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      218
      2204
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      737
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe