Tarvitaan työvoimaa häihin!

morsmaikku2013

Tarvisimme muutaman työntekijän häihimme ensi kesäksi. Palkkaa ei ole antaa paljoa, työaikakin olisi vain 3-4 tuntia. Kelläkään kokemuksia esim. ammattikoulun kokkipuolen/tarjoilijoiden työllistämisestä? Tehtäviin kuuluisi ruoanlaitto esille ja kahvin keitto. Semmosta helppoa hommaa, mutta sukulaisia en halua nakittaa töihin. Asumme Lappeenrannassa.

6

572

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seppo 69v

      Minulla oli ainaki häissäni paarthurnax lohikäärme joka on greybeardsien johtaja, ^Mukana häissä oli äiti ja 3 khaijiittia ja kun näin sen pieni pilisen örkin jolla oli kaksi meisseliä ja bounssaavat tissit minä laukesi vaikka olen nainen koska en olekkaan nainen vaan mies, jos joku ihminen tällä vuosituhannella tajuaa mitä minä tarkoitan niin laita peukku alas päin tästä kommentista ja sen jälkeen omaan pyllyysi. Sitten vielä hyvästit. FUS RO DAH!!! duvahkin dragonborn... holy shit what is this very gods in the flames do my eyes tell me lies a new elder trolls game omg omg trololoo hohohoooo n003 8=====================D iso molo isässäsi. ainiiin mistä me siis puhuttiinkaan ainiin häistä. hät on ihan perseestä olen pahoillani että trollasin sinua kuka ikinä sitten lukeekaan tätä tekstiä (noei) mä trollaan kaikkia mitä väliä life is life biaaatch... ja nyt ärsyttää kun minun 65 vuotias mieheni nuoleskelee maitoa lattialta alasti sormi pepussa paskaa katsellen tämä on timo trolli ja borat taikaleijona t:SIMBA!

      • pentti 57v

        me rakastamme tuota kommenttia tuo on aivan mahtava!!


    • Moikka!

      Tuleeko ruuat kuitenkin pitopalvelusta, silloin työntekijätkin sieltä! Muuten en kyllä valitettavasti osaa neuvoa...

    • morsmaikku2013

      Eivät tule pitopalvelusta vaan erittäin pienestä lounasravintolasta, jossa on kaksi työntekijää (he eivät pysty irrottamaan meille yhtään työvoimaa).

      • näin se nykyään

        tutuntutut vaan töihin vesi ja leipä-palkalla. Valokuvaukseen samalla naapurin veljen poika, jolle mummo oli juuri ostanut uuden pokkarikameran.


    • auttavainen herra

      Mä, Kake, Untamo, Pena, Kukkis, Miettinen ja Koorkos tullaan tosi mielellämme auttaan sua sun häissä. Se Koorkos on muuten joku ulkomaalainen mutta se puhuu ihan hyvin suomea.
      Eikä me tartteta muuta palkkaa kun että saadaan nusssia sua vitttuuseen ja perrseeseen jokanen kundi väjintään neljä kertaa ja sitten sen jälkeen vielä otat meiltä suihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe