kun oli pahannäköinen kolari. Osallisena auto ja polkupyöräilijä....ai jai sentään.
Auts
auts sattui varmaan
3127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ajavalle sattuu.......................
Monenkohan yli minäkin olen huomaattani jyrännyt autolla. On se kyllä välillä sellasta säheltämistä siinä auton ratissa. Yleensä en aina edes uskalla ajaa, mutta poikaystävä pakottaa ja en tiedä uskaltaisinko yksin edes ajaa. Aina kiperän tilanteen tullen voin kysyä hältä neuvoa. Apua, mitä mä nyt teen !!
Ihmisten pitäisi muutenki ehkä muistaa seurata liikennemerkkejä ja sitä, että tutussa paikassa on voinnut tulla uusia liikennejärjestelyitä. Eikä ajeta vain suinpäin ulkomuistista ja sit tärähtää.
Ihmiset hyvät.
Kun ajatte autolla jä käännytte risteävälle tielle, katsokaa reippasti olan yli tuleeko jalankulkijoita tai pyöräilijöitä kevyn liikenteen väylältä.
Tässä tapauksessa autoilija ei ilmeisesti katsonut tuleeko ketään.
Etuikkuna oli autosta rikki ja polkupyörä ihan solmussa maassa. Polkupyöräilijä makasi maassa liikkumattomana.
Karmeeta.