ja oikeasti haluaisi olla seurassani, tämä ei menisi näin.
Miksi minun on silti niin käsittämättömän vaikeaa tajuta sitä? Miksi herään jokaiseen aamuun ajatellen, että ehkä se vielä on mahdollista? Miksen saa tätä palavaa tunnetta revittyä itsestäni millään? Miksi teen itselleni tätä?
Miksi minun on silti niin käsittämättömän vaikeaa tajuta sitä? Miksi herään jokaiseen aamuun ajatellen, että ehkä se vielä on mahdollista? Miksen saa tätä palavaa tunnetta revittyä itsestäni millään? Miksi teen itselleni tätä?
Vastaukset 23
Vanhimmat
Hyviä kysymyksiä. Esitän nuo joka päivä itselleni, eikä ole häntä, ei vastauksia, ei mitään.
Enpä pääse tunteesta minäkään. Se on vaan viikosta toiseen, kuukaudesta toiseen, vuodesta toiseen...
Ehkä hän on arka tunteineen kuten minä.. kunnes saa olla varma.. sitten uskaltaisin, ehkä hänkin.. Ehkä:)
Se jatkuu varmaan ikuisesti. Eikä helpota.
http://www.youtube.com/watch?v=BLZ0NgVXpF8
Sinulle. Kuka lienetkin.
Niin, hällä oli toinen, rakkaampi. Miksen pysynyt pois, enkä pysy nyt?
Koska teillä on keskeneräisiä asioita. Jos et ajattelisi sielullasi.
Osa elämää se on. se jokin.
Mikään ei auta minua tässä. Ei tuhannet kilometrit, ei loputon asian järkeily, ei kukaan eikä mikään. Voisin olla toisella puolella maailmaa ja sielläkin lopulta, kun ehkä juuri vähiten odotan; kaipaisin häntä. Joku muistuttaisi häntä, joku kävelisi kuin hän..
Kunpa en milloinkaan olisi häntä kohdannut, mutta kun se on tapahtunut, se on tapahtunut.
Koitahan nyt aloittaja tehdä asian eteen jotakin, niin saatte asianne selvitettyä.
Epäilys on tervettä. Ei sitä tarvitse pelätä.
Katsoitko päivämääriä?
Että jos ja kun vaikka että eli kuin kunnes toisin todistetaan.
koska, kun, jos, joskin, jos kohta, vaikka, jotta, että,
eli, ja, joko – tai, kuin – myös, -kä, mutta, niin – kuin, -kin, myös, sekä, sekä että, sun; tai, vaan, vai, ynnä, saati.
n--n
Mitähän tästä ajattelisi...
ymmärrä taas yhtään.. siivoilut tehty. nyt saunomaan ja ruokailemaan ja sit varmaan tänne pyörimääääääääää
Sun siivoilut ja ruokailut kerrot täällä? Mitenköhän ne liittyy tähän ketjuun??? Anteeksi tyhmyyteni, mutta en tajua...
Välitän.
Mutta kun lähetin yhden tekstiviestin sinulle, etkä vastannut siihen mitään, en enää halua häiritä sinua.
En kyllä unohdakaan sinua koskaan, vaikka eläisin yli 100-vuotiaaksi!
Milloin lähetit ?
Ennen joulua se oli.
Minä toivottelin joulut kaivatulleni erään viestin yhteydessä ...vaikka jouluun oli vielä muutama viikko aikaa. Mutta,se meni vastauksena ja samalla osoituksena siitä ,että ymmärrän hänen #toiveensa".
Jos nyt tämä mies ...ikuinen rakkauteni olisi viestiä minulle sattunut laittamaan,niin se ei ole tullut perille :(
Hän saisi "häiritä" ihan mielellään ...
Kuka tää on?
Et sinä pelkuri ole koskaan mitään lähettänyt.
höpöhöpö
Hänessä oli jotain sellaista, mitä yhdessäkään aikaisemmassa ei ole ollut. Hän on omalla tavallaan "uniikki" tuote. Kyllä hän haluaa olla kansssasi. Hän miettii ihan samaa siellä kotonansa. Miten saada menetetty rakkaus takaisin? Se ei ole helppoa. Siihen kuluu aikaa. Lopussa kiitos seisoo, sanottiin jo alakoulussa.
Ei tietysti olisi mennyt nuin, mutta miksi annoit mennä. Hyppää pois kärryiltä, älä enää sorru tähän pelleiliään.Netti on raaka paikka, vaatii hyvän itsetunnon.