Miksi kannattaisi ostaa mieluummin Audi A3 (vm. 98-02) kuin Volkswagen golf (vm. 99-02)? Nyt myyntipuhetta kehiin :) Erityisesti talviajettavuus ja talvella toimivuus kova sana. Jäätyykö jarrut, toimiiko ovet, lähteekö käyntiin jne. Kiiiiitos :)!!
Autoa ostamassa
Tyttö etsii
5172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kannata ostaa audia. Golf on ensinnäkin hienonmpi ja tekniikaltaan käytännössä sama..
Noista kahdesta ilman muuta Golf.
Auton kunnosta ja ajokilometreistä se riippuu.
Täältä sellaista on turha kysyäkään, koska käytetty auto on aina yksilö.
Mukaan kaupoille kaveri jolla on kokemusta etsittävästä merkistä. Ajokilometrit on hyvin tärkeä tieto, huoltokirja jossa
on asialliset leimat että huollot on ajallaan tehty. Omin silmin näkee onko laite siisti sisältä ja ulkoa. Autoissa on merkeittäin ja vuosimalleittain tiettyjä tyypillisiä vikoja. Neljä silmää näkee aina paremmin kuin kaksi, siksi kaveri mukaan.
Autokuume voi sumentaa silmiä kummasti, itsellä on muutaman vuosikymmen kokemus autoilusta ja erilaisten autojen ostamisesta. Köyhälle auton osto on aina vaikeata ja tekee kipeätä. Kun pitäisi saada hyvä auto halvalla, se yhtälö ei useinkaan toimi.
Audi-Tyttö kuulostaa hienommalta kuin Volkswagen-Tyttö
ei akoille mitään audeja tai bemuja ne on talvella metsässä!sulle sopis lada tai pikku fiat tojota.