Eläkevaarin mietteitä

Suomen kantti kestää, kun metsä kasvaa koko ajan enemmän kuin sitä kaadetaan.
Metsässä on Suomen salainen ase.
670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jännä nimi vaarilla.

Metsästä ja metsässähän suomalainen on aina elänyt.
Ruotsiin mennessäänkin alkanut metsäsuomalaiseksi Värmlannin metsiin.

Äänestä
  • Se ei aina muista tarkistaa millä nimellä näitä laittaa.yks suosikki on Marja Puska, toinen Pilmari jne...

    Äänestä

  • yksin ihmettelen kirjoitti:

    Se ei aina muista tarkistaa millä nimellä näitä laittaa.yks suosikki on Marja Puska, toinen Pilmari jne...

    Onhan silti hyvä, että aloituksessa pesee. Noita mainitsemiasi en toisiinsa yhdistä.
    Mutta hui hai....., me tytöt ja pojat vaan kirjuutellaan, että kynä sauhuaa. :))

    Äänestä

  • yksin ihmettelen kirjoitti:

    Se ei aina muista tarkistaa millä nimellä näitä laittaa.yks suosikki on Marja Puska, toinen Pilmari jne...

    Ja em. KaidePuu, Peer Gynt, Ruunereri, Ajomies X...ja monia muita jotka eivät nyt nouse mieleen. Pysyisi vaan 70 palstalla . pirujako tänne " nuorten " joukkoon tuppaa!

    Äänestä

  • mokomakin riitelijä kirjoitti:

    Ja em. KaidePuu, Peer Gynt, Ruunereri, Ajomies X...ja monia muita jotka eivät nyt nouse mieleen. Pysyisi vaan 70 palstalla . pirujako tänne " nuorten " joukkoon tuppaa!

    Ja kaikki nimettömänä kirjoitetut! mIes nousee jo varhain ja tehtailee kaikki uutissanomien otsikot ensin, sitten aloitetaan olen marttyyri mutta laitan iloisen maskin, tai muuten vaan jonkun hiertävän aloituksen.Joskus juopotteluputken jälkeen mieleen tulee pimperokin ja se saa aikaan syvän pettymyksen (sen näkee naamasta kun lakkaa saamasta) seksistiset aloitukset joita tuleekin, solkenaan

    Äänestä

Ei tainnut waari tulla ulos kaapista vaikka tässä just oli transualoitus....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Saara Howatta kirjoitti:

Suomen kantti kestää, kun metsä kasvaa koko ajan enemmän kuin sitä kaadetaan.
Metsässä on Suomen salainen ase.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu