Nämä kaaharit eivät sitten millään pysy pois täältä Trullevintieltä vaan heti nokalla vedetään burnouttia ja sitten mennään joka mutka sivuluisussa kunnes kumi pettää ja mennään kaksoissalkon kaulta mehtään. Mitä noille kukaan voi?
"19.7.2012 klo 23.00 aikaan ajo-oikeudeton mies menetti auton hallinnan ilmeisen liian kovan vauhdin vuoksi Kokkolassa Trullevintiellä ja suistui ojaan siten, että auto pyörähti ainakin kerran ympäri. Miehelle ei tullut henkisten vammojen lisäksi muita vammoja. Alkoholilla ei ollut osuutta asiaan."
"19.7.2012 klo 23.00 aikaan ajo-oikeudeton mies menetti auton hallinnan ilmeisen liian kovan vauhdin vuoksi Kokkolassa Trullevintiellä ja suistui ojaan siten, että auto pyörähti ainakin kerran ympäri. Miehelle ei tullut henkisten vammojen lisäksi muita vammoja. Alkoholilla ei ollut osuutta asiaan."
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllä kyttiä sais olla kytiksellä siellä ja täällä.
On se ny pirskule ku tie on vähäkkän paremmas kunnos niin nuo kaaharit tulee sinne kiihyttelemään ja vielä ilman korttia.
Siinä tuli pässille ny niin kallis lysti, että lopun ikää muistaa ku leikkii ralliautoiljaa rullevintiel ja siinä onki pari kivaa kivee jarruna. HEH!
Niin siinä käy, kun on Kankkusen jalat, mutta omat kädet.
se raato olis sielä ojassa jos kahtomaan menis
Ei kantssi mennä tähän aikaan ko hullut huvilaukot viskoo kepeillä ja rastimajan vaksi lysää lampulla päin pläsiä :0
Minkä hele veti n takia sitä pitää ilman korttia mennä edes koskemaan autonrattiin?!?!?! Kyllä tulee selekää ens kerralla ja kovaa! Ei jumalauta tuommonen peli vetele ollenkaan!
onneksi ei jäänyt kukaan alle.
Joo siinä tiellä liikkuu hyvinkin paljon nuorisoa noihin aikoihin ja monet penskat fillaroi siellä rinnan sitten on näitä hirviä monesti tiellä öisin mitkä ei pahemmin väistä vaikka tööttäilee. Se kalasataman pikkutie tuntuu olevan huvilanomistajillekin pakollinen kiihdytyssuora vaikka on parinkympin rajoitus niin siihen saisi tehdä kymmenen kunnon töyssyä niin menee rallihihhuleilta spoilerit paskaks ja jousi poikki kanssa.
näin on,pakolliseksi rajoittava holkki kaasupolkimeen mokomille kuminvinguttajille
olikohan autossa liian leveät renkaat kun ei tiellä pysynyt,niitä rekisteriotteessa olevia kokoja ei saa mennä muuttamaan
Jotenkin tuntuis loogiselta, että kyseessä olis jonku huvilanomistajan kortiton aikuinen kossi, joka käy polkemassa öisin trullöbaanalla erikoiskokeet faijan autolla ja nyt meni metsään tai voi se olla faija itsekkin.
Oho! Antoiko kaahari minulle kaikki nämä miinukset ? Taisin osua oikeaan :)
Olen kuullut samaa huhua, mutta kokkolan huhuista ei voi aina olla varma.Rikkaan mökin omistajan poika oli käynny suttailemassa pikku hiprakassa.
Juovuksissa.Rattijuopumus,siitä se elämä alkaa,,sitä rataa ja hyvä tulee.