Tuo kannattaisi muistaa.

Vaikka oma elämä ei sillä hetkellä tunnu niin ruusuiselta, niin ei aina tarvitse näyttää niin ruhjuiselta.

Jos vaan jaksaa oikein yrittäen hymyilläkin ihmisille, ja jutella jotain mukavia.
Jää keskusteluista monesti hyviä muistoja kun vaihtaa kuulumisia.
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Johan oli teksti. Ymmärsin kaiken.


Buahhhh, buahhhhh...............

Äänestä
  • sulle.

    Äänestä

Murheita on jokaisella eikä ne yhtään vähene murjottamisella mutta toisaalta aina ei ehkä kuitenkaan jaksa niin hymyillä mutta jos edes joskus.Onhan sekin jo jotain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hymyilypinnistyksiä kirjoitti:

Vaikka oma elämä ei sillä hetkellä tunnu niin ruusuiselta, niin ei aina tarvitse näyttää niin ruhjuiselta.

Jos vaan jaksaa oikein yrittäen hymyilläkin ihmisille, ja jutella jotain mukavia.
Jää keskusteluista monesti hyviä muistoja kun vaihtaa kuulumisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu