Neurosarkoidoosi

Onko täällä immeisiä, joilla neurosarkkis diagnosoitu? Missä jamassa tautinne on ja millainen lääkitys teillä?
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heippa, minulla todettiin -98 ja käytin kortisonia kolme vuotta jonka jälkeen pystyin lopettamaan kokonaan lääkityksen. Kunnes parhaillaan pieni epäillys josko tauti uusinut. Väsymystä ollut kolme kuukautta, hiostuttaa, ajatus pätkii jne.
Täytyis päästä tutkimuksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ann_a kirjoitti:

Onko täällä immeisiä, joilla neurosarkkis diagnosoitu? Missä jamassa tautinne on ja millainen lääkitys teillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu