Miehellä saunailta..TAAS :(

sannnnja

Eli joo, mies taas menossa huomena "miesten" saunailtaan. Nää niin tiedetään. Joka kerta sanonut et paikalle tulee vaan miehiä, mutta kummasti muualta kuullut että mukana ollut naisiakin. No sitte kun kysyny et saunoko se niiden, sille tuntemattomien naisten kanssa, niin vastannu vaan et joo, ei saunomisessa oo mitään pahaa, suomalainen tapa. Joka se tietysti onkin. Mutta musta on tuntuu pahalta et mies lähtee miesten saunailtaan niin ettei mua oteta mukaan, koska on vaan miehiä, mut kumminki siä naisia ollu. Ei ne naiset haittais jos oisin mukana. Mut sit aina jää arvailujen varaan mitä siä tapahtuu, kun sieltä siis tullaan kotio aina vasta seuraavana päivänä..ja yleensä tapahtumia kuulen muualta..kun mies vaan sanoo ettei sen kummempia tapahtunu..

Mutta miten miehestä on ok käydä sekasaunassa kun jos mä saunon vieraiden miesten kanssa niin se olis niin eri asia..ei kukaan saa nähdä sen naista alasti. Miten se sit on eri asia et se hilluu aamuun asti alastomien naisten kanssa ja se on niinku ok??

Ite en kyl ees haluis vieraiden miesten kans saunoa ellei oma mies paikalla enkä ikinä jää illanviettoihin yöks..koska haluan kuitenkin myös osottaa et oon vaan oman miehen nainen ja sen viereen myös haluan yöks tulla..

Miten ite näihin saunailtoihin suhtaudutte?? en haluis olla mustasukkanen mutta aina sitä on väkisinkin näiden iltojen koittaessa.. :/ joskus auttanut että vedän yksinäni kalsarikännit tai ite lähteny baarikierrokselle niin en oo miettiny miehen menemisiä, mutta nyt kotona pieni lapsi joten joudun täällä vaan ahdistuun ajatuksieni kanssa..

3

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sannnnja

      muuten siis en ole mustasukkainen, mutta kun nää saunaillat tuppaa oleen aina niin salamyhkäsiä tapahtumia että pakostakin alkaa miettiin..

    • Kokenut mies

      Mies nauttii alstomien naisten tirkistelystä ja naimiseksihan se menee, kun on viinaa päässä

    • Nannae

      Itsekin olisin varmaan moisesta mustasukkainen. Ja jos kerta miesten saunailta ja silti naisia. Ketä ne naiset sitte on ollu? Muiden tyttöystäviä, ihan puhtaita kavereita vai jotain muuta? Mä kyllä istuisin miehen kanssa asiasta keskusteleen ja kertoisin rehellisesti miltä musta tuntuu. Tärkeintähän on se, että miehes ei oo sua pettäny. Mutta puhu ihan avoimesti miehelles asiasta ja kysy että mikä siinä on, että sua ei hualita mukaan naisena, mut muut naiset saa kyllä tulla. Kyllä se siitä !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      4934
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      86
      1752
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      288
      1602
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1564
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      256
      1438
    6. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      135
      1187
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1170
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1119
    9. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      1084
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1064
    Aihe