huono tutka?

pitäisiköhän suosiolla ryhtyä mieheksi, ainakun isken silmäni naiseen ja hetken säätämisen jälkeen tämä toteaakin "olenki hetero"
4407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Empä ehkä noin radikaalia ratkaisua suosittele :DD Sä vaan taidat vetää puolees näitä täysin vääriä tapauksia. Itse vedän puoleeni kaikkia masentuneita ja muita mielenterveysongelmista kärsiviä. Ei siinä mitään, vakavia asioita, mutta minä en enää ala "parantamaan" ketään (koska se on mahdottomuus)

Älä luovuta. Jossain sinuakin odottaa nainen joka ei päätä olevansa hetero :)

Äänestä
  • ot, mut pakko sanoa että masennus on sairaus josta voi hyvällä hoidolla parantua.

    Äänestä

  • sh kirjoitti:

    ot, mut pakko sanoa että masennus on sairaus josta voi hyvällä hoidolla parantua.

    24 kai sanoi, että on mahdottomuus, että HÄN kenetekään parantaisi...

    Äänestä

Todettu se on niin useasti, että vain ihminen itse voi repiä itsensä ylös pohjalta jos on masentunut. Tietenkin on tärkeetä, että lähellä on ihmisiä jotka välittävät. Mutta se helpottaa omaa oloa kun sisäistää sen ettet pysty parantamaan ketään. Voit olla tukena prosessissa, siinä kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


prklson kirjoitti:

pitäisiköhän suosiolla ryhtyä mieheksi, ainakun isken silmäni naiseen ja hetken säätämisen jälkeen tämä toteaakin "olenki hetero"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu