50 kg

tavoitteena 50 kg. EI vähempää koska haluun rinnat enkä näyttää luurangolta kute viime vuon ennen lihotuskuuria sairaalassa.. Lupaan et lopetan viiteenkymmeneen. Eli tulosta näin : 2 krt/päivässä lenkille about 1-2 kilsaa juosten, venyttelyt. Kolmen tunnin välein syöminen, ei hedelmiä, ei karkkia. Mikä on teidän tavoite/suunnitelma?
10473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tavoitteena 39kg, eli -10kg. Tämä sen takia, että 3 vuotta sitten halusin laihduttaa ja pääsin 40 kiloon asti, kunnes terkka tuli väliin ja lihoin takas läskiks, mutta nyt haluun todistaa itselleni että pystyn siihen uudestaankin.
Suunnitelma on, että nostan kuntoani sen 11 viikon juoksuohjelman avulla ja sen jälkeen juoksen niitä 10km lenkkejä muutaman kerran viikossa. Sekä iltaisin 30-60min crosstrainerilla harjoittelua. Ateriat menis että aamupalalla hedelmä, välipalaks hedelmä, kotiruokaa illalla puoli lautasellista ja lisäks 0.5 litraa vettä päivän aikana. Pystyin siihen silloin 3 vuotta sitten, joten pystyn siihen nytkin.

Äänestä

Anorektikot on pellejä.

Äänestä

" EI vähempää koska haluun rinnat enkä näyttää luurangolta kute viime vuon ennen lihotuskuuria sairaalassa.. Lupaan et lopetan viiteenkymmeneen."

Joo, iiiiihan varmasti lopetat. Miten voi jo kertaalleen sairaalaan päätynyt ihminen olla niin täys nuija, ettei ole oppinut kokemastaan yhtään mitään?

Äänestä

Uskon kullä, että aloittaja kykenee lopettamaan, terv. itse luurankona parisen kuukautta elänyt...

Juuri nyt tavoitteena 48 kg, EI ENEMPÄÄ EIKÄ VÄHEMPÄÄ. Tohon koulun alkuun mennessä toivoisin olevani ainakin 50 kiloinen. Eli kokonaisuudessaan n. 7-5 kg pudotettavaa, hehhe. Pläsk en enää kestä olla tämmönen lihaskasapullaläski yäk itkettää.

Äänestä
  • Ei alle 50kg kannata laihuttaa!!!! 50kg ja ylikin on ihan normaalia vaikka et ette sitä uskokkaan...

    Äänestä

  • gshbg kirjoitti:

    Ei alle 50kg kannata laihuttaa!!!! 50kg ja ylikin on ihan normaalia vaikka et ette sitä uskokkaan...

    Olen 171,5 pitkä ja painoa tällä hetkellä 47.6 :/ haluaisin ainakin 45, mutta luultavasti en koskaan pääse siihen...

    Äänestä

  • Heh, pyörit anoreksia-palstalla ja väität, että tajuat kyllä lopettaa ajoissa. Etkö tosiaan näe tässä mitään ristiriitaa? Ja miten tarkalleen ottaen ajattelit pitää sen saavutetun alipainon, jos lopetat laihduttamisen? Se vasta vaikeaa onkin, paljon vaikeampaa kuin laihduttaminen. Ethän sä voi ryhtyä syömään normaalisti, koska aliravittu keho alkaa saman tien varastoida kaloreita kuin viimeistä päivää. Duh.

    Äänestä

Tavoite 50kg..siihen lopetan..mutta en pistä pahaksi vaikka olisi 49,5kg..tällä hetkellä 52kg argh..kilo tullut lisää kun on kesä ja jäätelöä..pituutta mulla 173cm..

Äänestä

Mul on ¨tavoite 46, alotin 53 kilosta ja painan nyt 48, eli viisi menny ja kaks jäljellä enää :)

Äänestä

MUn tavote 36kg, nyt 43kg :) Tosin porukat ja opet yrittää laittaa laihduttamiselle stopin … :/ Vittu mitä see niille kuuluu, jos oon 172cm ja 36kg???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


do it again kirjoitti:

tavoitteena 50 kg. EI vähempää koska haluun rinnat enkä näyttää luurangolta kute viime vuon ennen lihotuskuuria sairaalassa.. Lupaan et lopetan viiteenkymmeneen. Eli tulosta näin : 2 krt/päivässä lenkille about 1-2 kilsaa juosten, venyttelyt. Kolmen tunnin välein syöminen, ei hedelmiä, ei karkkia. Mikä on teidän tavoite/suunnitelma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu