Nälän yllättäessä

Kissan ja koiran ruuat ovat mahdollisuus. Lisäksi talvella voi dyykata roskiksista sapuskaa itselle.
797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

joo. no näinhän se on.. tää keskustelu taisi saada alkunsa siintä kun mä viattomasti eilen huomautin syöneeni nälkääni koirani ruokia.

Äänestä

Taitaa olla aika työntää löylykauha peceeseen, se estää ulostamisen, joten ei tarvitse syödä oikeastaan ollenkaan!

Äänestä

MIKSEN TAJUNNUT AIEMMIN...ja sitten jää enemmän rahaa ryypätä!

Äänestä

Suosittelen 20 kilon pedigree koiran kuivamuonasäkkiä. Riittää syömistä noin viikoksi ja rahaa säästyy.

Äänestä
  • ?

    Kolme kiloa ruokaa päivässä?

    Äänestä

Jano on kova, nälkä ei. Mulla on 170 euron kauppatili johon ei saa ostaa tupakkaa eikä alkoholia. En muista koska olisin näin hyvin syönyt kun koko eläkettään ei pysty kuluttamaan alkoholiin ja tupakkaan. Oishan noita erilaisia paikkoja missä ruokaa annetaan ilmaiseksi, mut en oo enää viitsinyt käydä. Sen verran hyvin syö 170e/kk

Äänestä

Ryyppäsitkö itsesi eläkkeelle?...nuori jätkä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perseenhaju kirjoitti:

Kissan ja koiran ruuat ovat mahdollisuus. Lisäksi talvella voi dyykata roskiksista sapuskaa itselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu