Mä oon rapu

Eli mulla on aurinkomerkki rapu, nousevamerkki skorpioni ja kuumerkki jousimies.

Ja siis olen mies ja syntynyt 1984 heinäkuussa.

Pitäskö ton kertoo jotain minusta, (jotain muuta kun että taidan olla sekopää kun tuhlaan aikaani tällaseen).
3257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No ruvetaampas vertailemaan :)

Mä oon aurinkomerkiltäni myöskin rapu ( synt. 23.6 ) , nouseva merkki mulla on härkä ja kuumerkki ... tätä mä en ees tiedä, mut kokeilempa ottaa selvää. KAI neitsyt?

Noni ja tässä mun oma kuvaus itsestäni:

Olen iloinen, toisinaan aika laiska ja välinpitämätön. Olen huolehtivainen ja äidillinen, avulias, ystävällinen. Vahvasti seksuaalisesti latautunut. Tempperamenttinen. Liian herkkä välillä. Eläinrakas. Sitoutumiskammoinen jossain määrin ja en näe tarpeelliseksi välttämättä mennä naimisiin, enkä myöskään haaveile mistään punasesta omakotitalosta ja perunamaasta, mä tykkään kaupunkielämästä ja modernisti sisustetuista kerrostalo asunnoista. Itsepäinen. Lempilaji elokuvissa on mm. toiminta ja kauhu. Rakastan kaikkee hyvää safkaa, pääasiassa kaikki tulinen ruoka on herkkua eli itämainen

Äänestä

NIINIKÖ

Äänestä

Tuon mukaan sun pitäis olla kotia rakastava ja mutkaton persoona. Olet herkkä, kiltti ja rehellinen ja arvostat ystävällisiä ja spontaaneja suhteita. Saatat muiden mielestä vaikuttaa levottomalta. Olet aktiivinen, saatat harrastaa urheilua. Olet myös intuitiivinen ja saatat olla kiinnostunut filosofiasta tai uskonnoista.. Voit olla toisinaan hieman ahdaskatseinen ja olla ottamatta huomioon toisten mielipiteitä.
Olet todella intensiivinen, loukkaannut helposti ja olet kiinnostunut kaikenlaisista hämäristä salaisuuksista..

Osuiko kohilleen? Astro.com:ista löytää noita henkilökohtasia kuvauksia englanniksi, jos yhtään kiinnostaa.. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höööönri kirjoitti:

Eli mulla on aurinkomerkki rapu, nousevamerkki skorpioni ja kuumerkki jousimies.

Ja siis olen mies ja syntynyt 1984 heinäkuussa.

Pitäskö ton kertoo jotain minusta, (jotain muuta kun että taidan olla sekopää kun tuhlaan aikaani tällaseen).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu