Tosiaan, pelottaa, että olen raskaana. Olen vasta 18 ja vauva ei kuulu suunnitelmiin vielä pariin vuoteen. Harrastin seksiä torstaina 19.7 ja kierron 28 pvä on 26.7. Kierto on suunnilleen 28-33 pvää, riippuu kuukaudesta. En syö pillereitä. Käytimme kortsua eikä mies lauennut sisälleni ollenkaan, eikä touhutippojakaan omasta mielestäni sisälle päässy. Kortsu pysyi suunnilleen paikoillaan koko seksin ajan, eikä se hajonnut. Eilen kun tulin töistä kotiin, mittasin kuumeen ja sain 38,8 astetta mittariin. Olen ehkä vain vainoharhainen kun olen lukenu netin keskustelupalstoilta, että lämmön nousu liittyy raskauteen. Mitään muita raskausoireita (vatsan nippailu, kova ruokahalu, tihentynyt virtsaaminen) ei ole ja tissit ovat ihan normaalisti kipeytyneet koska menkkojen pitäisi kohta alkaa. Jo torstai iltana olo oli kummallinen, jo seksin aikana joten tuskin olen raskaana ja flunssa vain silkkaa sattumaa?
neuvoja kaivattaisiin!
apuaa!
3120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No ei mitään oireita vielä voisi olla vaikka olisitkin raskaaksi tullut silloin 19 pv.
Lämmön nousu on eri asia kuin kuume, tuo astemäärä mikä sinulla on ollut on kuumetta, ei mitään pientä lämmön nousua.
Vai provoko tämäKIN juttu taas oli??
Mulla ei ainakaan lämpö noussut piirun vertaa kun raskaus oireita tuli. Kaikkea muuta kyllä mutta ruumiin lämpö pysy ihan normina. Eikä mitään flunssaakaan tullut.
Oireina oli vaan todellatodellatodella ja todella kosketus arat rinnat. Huimausta ja nivuset kipeät.
Flunssat ja kuumeet iski sitten rv 20-30
Ei ole mikään prvovo viesti! Eli selkeesti jotain kuumetautia sairastetaan.. Huomenna lääkäriin, koska kuume on edelleen tosi korkealla.