Edesmenneen popin kuninkaan Michael Jacksonin äiti on kadonnut mystisesti. Hänestä on tehty nyt virallinen katoamisilmoitus poliisille.
Jacksonin omaiset ilmoittivat myöhään lauantaina, että Katherine Jackson on kateissa. Hänen lapsenlapsensa eivät ole tavoittaneet 82-vuotiasta isoäitiään viikkoon.
Katherine Jacksonin kerrotaan poistuneen kotoaan Calabasissa Kaliforniassa 15. heinäkuuta lentääkseen Albuquerqueen Uuteen-Meksikoon. Siellä hänen piti olla mukana Jacksonin veljesten konsertissa kaksi päivää myöhemmin, kertoo perheen asianajaja Sandra Ribera CNN:lle.
Rouva Jackson matkusti yhdessä vanhimman tyttärensä Rebbie Jacksonin kanssa. Ribera uskoo, että Katherine saattaa yhä olla Rebbien seurassa.
Mutta kun Michael Jacksonin vanhin lapsi, 14-vuotias Paris soitti tädilleen Rebbielle sekä toiselle tädilleen, laulajatartähti Janet Jacksonille, vastattiin Parisille toistuvasti, ettei tämä voi puhua mummonsa kanssa.
- Lapset ovat yrittäneet tavoitella isoäitiään eivätkä he ole onnistuneet siinä lähes viikkoon, kertoo Ribera.
- Olen huolissani siitä, että Katherine ei ehkä ole turvassa, Ribera lisää.
- Kyllä, mummini on kateissa. En ole puhunut hänen kanssaan viikkoon ja haluan hänet takaisin kotiin nyt, tweettasi Paris sunnuntaina.
Toisessa tweetissä Paris julkaisi henkivartijansa puhelinnumeron ja pyytää ihmisiä ilmoittamaan viranomaisille, jos näkevät Jacksonin.
Paris lisäsi vielä Twitteriin:
- Mummiani hoitaa kuulemma sama lääkäri, joka oikeudessa todisti tohtori Murrayn puolesta ja väitti isäni olleen narkomaani (vale) ... mainitsenpahan vain.
Katherine Jacksonin on kerrottu joutuneen pahaan välikäteen omien lakineuvojiensa ja lastensa kesken kiistassa Michael Jacksonin omaisuuden hoitamisesta.
Michael Jacksonin kuoltua kolme vuotta sitten, otti Katherine vastuulleen Michaelin kolmen lapsen huoltajuuden.
Riberan mukaan he ovat tehneet tutkintapyynnön seriffin ryöstöjä ja henkirikoksia tutkivalle yksikölle.
http://www.iltasanomat.fi/musiikki/art-1288485604987.html
Michaelin äiti on kadonnut!
Reuterss
2
179
Vastaukset
- tourboy
prince on kyllä perheen vanhin lapsi, ei paris.....???
- MJ-lover
Sanon nyt vaan, Blanket (Michaelin nuorempi poika) on saman ikäinen kuin minä, ja kyllä siinä kundissa söpöyttä riittää!!! Tullut isäänsä... Kattokaapa vaikka Michael Jackson - Remember the Time youtubesta, lopussa hymyilee niin että mä melkee tipun tuolilta... xD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle874275Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2093414Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473056Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822776Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3832485- 1842153
- 401692
- 781625
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231428Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391412