Minttu Mustakallio ja Tuomas Rinta-panttila

Tässä on sympaattinen ja fiksu pariskunta, kaksi tytärtä ja kolmas lapsi ehkä jo syntynyt. Mistään en ole lukenut uudesta vauvasta mitään, onko poika taällä kertaa?
Olisi myös kiva tietää lasten nimet, vanhin taitaa olla Eeva mutta ne muut?
Tetääkö joku lisää?
77016
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En tiedä. Juuri muutama päivä sitten mietin, että onkohan jo uusin vauva syntynyt.

Äänestä

tyttjöjen nimet ovat Edla ja Syyne (Eufrosyne), uusi tulokas on poika, joka jo saanut nimen vaan kun en sitä enää muista. Kaikkiin nimiin liittyy kirjallisuus.

Äänestä

Minttu Mustakalliokin on ihan oikea kotimainen naisnäyttelijä päinvastoin kuin muutamat vähän väliä milloin missäkin kökköroolissa tissit ja perse paljaana heiluvat näyttelijää teeskentelevät itsensäesittelijät.
Sen takia sitä ei missään Louhimiehen tekeleissä ole näkynytkään.

Äänestä

sen tissejä haluais nähdä, herttileeri!

Minttu Mustakallio on mun mielestä yks Suomen huonoimpia näyttelijöitä. Ei mitään arvoa edes Vedetään Hatussa -ohjelmassa.

Nolo.

Äänestä
  • No ei ole Minttu todellakaan Suomen huonoimpia näyttelijöitä. Vedetään hatusta ei ole varsinaista näyttelemistä, vaan improvisointia. Kun Mintulla on ohjaaja, hän tekee hienoja roolisuorituksia. Improvisointi ei ole hänen ominta aluettaan.

    Minttu ja Tuomas ovat todella symppis pari!

    Äänestä

enntiedä

Äänestä
  • Minttu on aivan ihana niin ihmisenä, kun näyttelijänä. Toivon hänelle ja perheelle onnea ja kaikkea hyvää elämässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alissa kirjoitti:

Tässä on sympaattinen ja fiksu pariskunta, kaksi tytärtä ja kolmas lapsi ehkä jo syntynyt. Mistään en ole lukenut uudesta vauvasta mitään, onko poika taällä kertaa?
Olisi myös kiva tietää lasten nimet, vanhin taitaa olla Eeva mutta ne muut?
Tetääkö joku lisää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu