Uusi Mini Cooper S on

mimmimagneetti

Toissapäivänä istuskelin terassilla ja sen vieressä oli parkissa tummanharmaa Cooper S. Paikalla runsaasti ohikulkevia jalankulkijoita. En ollut uskoa silmiäni, kun lähes jokainen nainen iästä riippumatta tuijotti autoa lähes niskansa nyrjäyttäen, miehistä harvat. Siis hemmetin hemmetti. Melkein vaihdoin edellisen autoni viime vuonna tuollaiseen just samanlaiseen. Eipä olisi tarvinnut kulunutta vuottakaan kuluttaa naisenmetsästykseen jos olisin tuon valinnut. Puheet gaymobiilista voidaan unohtaa viimeistään nyt.

3

2404

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wile

      Kai se sympaattinen ilme vetoaa jotenkin naisiin... Ota nyt noista selvää? Tummanharmaa on hyvä väri kyseiseen autoon. Mustalla katolla ja peileillä tietenkin. Tummansininen miellyttää myös silmää. Jompi kumpi sitten kun itse tilaan. Harmaita näkyy tosin olevan enemmän liikenteessä.

    • Pelle-Heppu

      Samaa tullut havaittuu, että jokunen katse on suunnattu ... Ehkä katseessa ollut hilpeyttä, kun on raidat ruudut minissä.

    • miesmagneetti

      Olen ajellut vuoden päivät uudella Mini Cooper S:lläni. Eipä ole tarvinnut omia hanskoja tankatessa vapaaehtoisesti liata. Kun punaisella ässällä kaartaa huoltoaseman pihaan ja pysähtyy polttoainetakin luo niin miltei aina tulee joku mies kyselemään saisiko auttaa tankkauksessa. Tuntuu että kaikilla on jonkinlaisia hauskoja muistoja Ministä. Kokemuksen perusteella voi sanoa, että uusi versio tehoaa erittäin onnistuneesti myös miehiin. Juttua riittää, varsinkin kun olen oppinut jo kertomaan 'ässäni' strategiset mitat. Harmi vaan kun kaikki nuo ihailevat katseet (ja kyselyt) eivät kohdistu minuun vaan autoon - alan tulla autolleni kateelliseksi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2512
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1772
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      699
      1177
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      998
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      956
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      86
      819
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      97
      816
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      771
    Aihe