Civic type-r vai Accord type-r

Kumpi on mielestänne hienompi? Oma mielipiteeni on accord mutta ominaisuuksiltaan melko raskastekoinen auto verrattuna kevyeen civiciin jossa vauhti sentään tuntuu joltain.
3984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se accord, se on sentään auto. Varmasti paljon mukavampi ja laadukkaampi kuin civic. Ja mitä iihen suorituskykyyn tulee niin eiköhän tuolla accordillakin pääse tarvittaessa sen sallitun 120km/h, vaikka tankki täynnä ja täydellä lastilla. Civic on taas niin pienikin että sinne ei edes mahdu täyttä lastia.

Äänestä
  • Accordissa ei tarvi pitää kuulosuojaimia yli satasen nopeuksissa, toisin kuin Civicissä.

    Äänestä

  • En nyt tiedä sen Accord Type-R:n mukavuudesta. Sen konehan on ekan polven Vtec, jossa tehokynnys on huomattavasti jyrkempi kuin Civicin iVtec:ssä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Core kirjoitti:

Kumpi on mielestänne hienompi? Oma mielipiteeni on accord mutta ominaisuuksiltaan melko raskastekoinen auto verrattuna kevyeen civiciin jossa vauhti sentään tuntuu joltain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu