Martina joutui muuttamaan blogikirjoitustaan

Kaikki maininnat "kämppiksestä" ja lapsen isästä on poistettu Martinan blogikirjoituksesta.

Kertoiko ensimmäinen versio taas mielikuvitusmatkasta?
633719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 63

Vanhimmat

Stefu raivostui tuosta ekasta kirjoituksesta, poistoon menivät kaikki.

Äänestä

Tottakai kertoi narsisti kieroonkasvanut ihminen ei muuta osaakaan.

Äänestä

Miksi heti ajattelet, että kyse olisi mielikuvitusmatka? Voihan olla niinkin, että ensimmäinen kirjoitus on syntynyt spontaanisti mukavan viikonlopun fiiliksissä ja sitten jälkikäteen ajatellen on tullut mieleen, että ehkä siinä mentiin yli julkisuusrajojen, joista oli sovittu.

Mene, tiedä. Turha meidän on täällä arpoa mikä syy on. Niitä voi olla paljonkin sellaisia, joista meillä ei ole minkään valtakunnan tietoa. Mehän tiedämme vain sen minkä Martina antaa meidän tietää :)

Äänestä
  • Nuo julkisuusrajat ovat niin selkeät ja yksinkertaiset, että ne kyllä muistaa myös "mukavan viikonlopun fiiliksissä".

    Martina yrittää aivan jatkuvasti tietoisesti rikkoa Stefun antamia rajoja, jotta voisi ylläpitää kulisseja.

    Hienoa, että Stefu pitää rajoista kiinni.

    Äänestä

  • Valhetta vain kirjoitti:

    Nuo julkisuusrajat ovat niin selkeät ja yksinkertaiset, että ne kyllä muistaa myös "mukavan viikonlopun fiiliksissä".

    Martina yrittää aivan jatkuvasti tietoisesti rikkoa Stefun antamia rajoja, jotta voisi ylläpitää kulisseja.

    Hienoa, että Stefu pitää rajoista kiinni.

    ja olitko kenties kärpäsenä katossa, kun tekstiä kirjoitettiin ja sitten muutettiin?

    kirjoituksesi kuuluu luokkaan "kyllä sen kaikki tietää", mutta jos tarkemmin aletaan syynätä, mitään todisteita kuvitteluittesi tueksi et voi esittää :))))))

    Äänestä

  • Yes yes :) and No kirjoitti:

    ja olitko kenties kärpäsenä katossa, kun tekstiä kirjoitettiin ja sitten muutettiin?

    kirjoituksesi kuuluu luokkaan "kyllä sen kaikki tietää", mutta jos tarkemmin aletaan syynätä, mitään todisteita kuvitteluittesi tueksi et voi esittää :))))))

    Ihan yhtä paljon voin esittää todisteita kuin sinäkin.

    Äänestä

  • Valhetta vain kirjoitti:

    Nuo julkisuusrajat ovat niin selkeät ja yksinkertaiset, että ne kyllä muistaa myös "mukavan viikonlopun fiiliksissä".

    Martina yrittää aivan jatkuvasti tietoisesti rikkoa Stefun antamia rajoja, jotta voisi ylläpitää kulisseja.

    Hienoa, että Stefu pitää rajoista kiinni.

    Pikkupoika pisti Viiksi-Maran ojoon :DDDD

    Äänestä

  • hihhih kirjoitti:

    Pikkupoika pisti Viiksi-Maran ojoon :DDDD

    Niinpä!!!!

    Äänestä

  • Valhetta vain kirjoitti:

    Nuo julkisuusrajat ovat niin selkeät ja yksinkertaiset, että ne kyllä muistaa myös "mukavan viikonlopun fiiliksissä".

    Martina yrittää aivan jatkuvasti tietoisesti rikkoa Stefun antamia rajoja, jotta voisi ylläpitää kulisseja.

    Hienoa, että Stefu pitää rajoista kiinni.

    Tiedä ketä nää on mutta tosinarsisti toimii just näin, jos sitä kieltää tekemästä jotakin mitä on päähänsä saanut niin sitten tekee vain sitä varmemmin. Tosinarsistille on ihan turha puhua järkeä, se toimii ihan muiden voimien vietävänä. Sen verran aikuisena tajuaa että yrittää selitellä tekonsa "vahinkona" tai "muistamattomuutena". Suuttuu ihan vietävästi jos joku epäilee että toimi tahallaan, kuten tietysti toimi. Ainoa mikä toimii narsistin kanssa on antaa sen ymmärtää että tuollaiset "vahingot" ja "muistamattomuudet" ovat sille häpeäksi, toooosi noloja mokia. Narsistille ei kannata suuttua tuollaisen jälkeen vaan kohdella kuin reppanaa joka teki taas kerran jotakin tyhmää kun ei uskonut viisaampiaan. Näin narsisti alkaa olla enemmän varuillaan ja saattaa totella paremmin, ainakin henkilöä jonka kanssa haluaa pysyä väleissä.

    Äänestä

  • Juuri näin ajattelin käyneen.
    Jos jossain, niin tällä palstalla mielikuvitusta käytetään ;)

    Äänestä

  • UPDATE_10011459 kirjoitti:

    Juuri näin ajattelin käyneen.
    Jos jossain, niin tällä palstalla mielikuvitusta käytetään ;)

    Kommentti oli nimimerkille "Yes yes and No".

    Äänestä

  • Martina yrittää aina sotkea muiden välejä. On manipuloinut Eskon suhteita Martinan jälkeen. Ja nyt kertoo sen verran, että jos Stefanilla vaan on jotain sutinaajonkun naisen kanssa, niin pikkuvihjaus Seiskan alkuperäisessä blogissa saisi ainakin riidan Stefanin ja mahdollisen uuden kanssa. Aivan tyypillistä Martinaa. Ei kestä muiden onnea, vaan tekee kaikkensa kierosti turmellakseen ne . Todella kateellinen tapaus.

    Äänestä

Harmi kun multa meni ihan täysin ohi tuo ensimmäinen blogikirjoitus! Onko tää pariskunta yhes vai ei????????????? Miks ovat olleet tuola saaristossa ihanan viikonlopun vaikka seiskalehti kertoo parin eronneen pari viikkoa sitten....

Äänestä
  • Joo eilen illalla blogissa luki et oltiin tulevan lapsen isän kanssa vähän fiilistelemässä, että voidaanko jollain pohjalla vielä thedä yhteistyötä. Ihan pimeehän toi tapaus on, keksi varmaan jutun ja toinen uhkasi oikeusjutulla. On kyllä säälittävää touhua ja tommonen vielä lisääntyy ja vähän väliä

    Äänestä

Kertokaa mitä tuossa ekassa kirjoituksessa oli??

Äänestä

Ensimmäisessä kirjoituksessa Martina kertoi olleensa kämppiksensä eli lapsensa isän kanssa veneilemässä ja, että yrittävät tulla toimeen ja saavat kenties asiat sovittua lapsen syntyessä ja aika näyttää miten käy. Tai jotakin tämän suuntaista.
En ymmärrä miksi poisti nuo osuudet, sehän antoi Stefustakin ihan positiivisen kuvan.

Äänestä

TÄSSÄ ALKUPERÄINEN BLOGITEKSTI; JONKA SE JOUTUI POISTAMAAN :

"Ensimmäistä kertaa tänä kesänä olin “kämppikseni” tulevan lapseni isän kanssa kiertelemässä veneellä. Vietettiin todella leppoista aikaa yhdessä jetteillen, tennistä pelaten, saunoen, syöden hyvin ja lavatanssitkin käytiin katsastamassa.
Minulle oli tärkeää saada tunnustella miten tulemme toimeen ja onko meidän välillä enää mitään rakkautta ihan vain vauvankin takia.
Kiva viikonloppu oli ja katsotaan mitä elämä seuraavaksi keksii… Minulla ja vauvalla kuitenkin kaikki hyvin ja pärjätään näinkin ihan hyvin jos se niin on. "

VOI JUMA MIKÄ MIELIKUVITUSTEKSTI

Äänestä
  • No niinpä on kommenttisi CAPS LOCK osuudet tosiaan ihan omaa mielikuvitustasi. Miten niin "joutui poistamaan"?
    Et tiedä yhtään mitään motiiveista, ehkäpä vaan harkitsi uudestaan....pelkää fantasiaa nämä "tietäjät" täällä harjoittaa.
    Alkuperäisestä on poistettu vain ne henkilökohtaiset tuntemukset, muuten ihan samanlainen.

    Äänestä

älä yritä selitellä,nim. merkki luulijoille! onhan aivan selvää, et Mara ihan vaan kiusallaan kirjoittelee kämppiksestä ja lapseni isästä, kaikkihan tietävät , et ko henkilö on Stefan Therman, joka EI halua esiintyä julkisuudessa.Martinan kirjoituksessa on toivonkipinä, et jospa kuitenkin mentäis Stefanin kaa yhteen, et lapsen syntymä saisi Stefanin toisiin ajatuksiin.Ei tule tapahtumaan ja olin myös Martinan viimeinen venereissu Stefanin paatilla ikinä. Martinan taktiikka saada S takaisin ei toimi.kovin on laskelmoiva tämä M, mutta paistaa niin läpi kok juttu.Ei M Stefania takaisin rakkaudesta miestä kohtaan halua, vaan ihan muista syistä, jotka kyllä tiedetään.

Äänestä
  • Ja taas ennustajaeukot asialla!
    Ihanko satavarma olet, että oli viimeinen reissu S:n "paatilla ikinä" :D
    Niitä voi olla tulevaisuudessa edessä vaikka miten monta, eikä yhtään hassumpi asia. Jos ja kun toivottavasti pysyvät lapsen synnyttyä hyvissä väleissä, niin tuollainen harrastus on oiva tapa viettää aikaa myös yhdessä, vaikka eivät parisuhteessa enää olisikaan.

    Äänestä

ei toimi martinan kaa, usko pois.tässähän on nyt selkeästi jo nähty, et Martina hankkiutui raskaaksi, koska tiesi, että Stefania ei jaksaisi pitkään kiinnostaa ko M, ja M kuvitteli yhteisen lapsen avulla saavansa Stefanin itselleen. Pieleen meni.

Äänestä

Miksi luette ja kyttäätte reaaliajassa hnekilön blogia joka ei ole makuunne? Luonnollisintahan olisi, että silloinhan juuri ei katsota sellaisen ohjelmia, kuunnella musiikkia, lueta juttuja yms. josta ei pidä.
Aika outoa, eli kertookin ihan jostain muusta, syvästä milenkiinnosta, kateudesta, ihailusta.

Äänestä
  • Eiköhän se ole enemmänkin niin, että narrit naurattaaa/viihdyttää kansaa.

    Minun täytyy suoraan sanoa, että olen kiitollinen omasta (melko tavallisesta) elämästäni, kun seuraan näitä julkkistyrkkyjä.

    Jollekin oikealle julkkikselle voin jopa olla lievästi kateellinen (esim. Anna Erikssonin kauneudesta ja upeasta muusikkourasta) mutta nämä tyrkkyhupsut on puhdasta huvia, joskus tosin koen empatiaa ja sääliäkin.

    Äänestä

  • Meinaatko, ettei ihmisten pitäisi lukea asioista, jotka eivät miellytä? Silloin ei kyllä kannata katsoa uutisiakaan. Martinasta on hauskaa lukea noita juttuja ilman kateutta tai muutakaan. On nimittäin niin sairaan superpelle, että oma elämä tuntuu aina luxukselta tuon elämään verrattuna.

    Vaan voiko jollain olla Suomessa vielä huonommin asiat; niin huonosti, että kadehtisi jopa Martinaa. Otan osaa, jos näin on.

    Äänestä

Kansalle sirkushuveja, siksihän näiden pellejen edesottamuksia seurataan ja nauretaan! Ollaan taas kiitollisia, että itsellä on aviomies ja lapset, raha-asiat kunnossa ja vakituinen työ.

Äänestä

Martina on riippuvainen julkisuudesta. Useamman päivän blogitauko oli liikaa, nyt piti taas saada aikaiseksi jotain suhinaa, oli se sitten totta tai ei. Olen samaa mieltä Martinan motiiveista kuin kirjoittaja aikaisemmin tässä ketjussa siitä, että Martina yrittää saada riidan aikaiseksi Stefun ja hänen mahdollisen uuden heilansa välillä.

Äänestä

Stefu laittoin Martinalle tekstiviestin, poista välittömästi kaikki häntä koskeva blogistasi.

Äänestä

Stefan ei halua olla julkisuuden henkilö, mutta valitettavasti on jo sitä, kiitos Martinan ja hänen bloginsa.Kaikki, jotka lukivat M:n viimeisen blogin, tietävät, mitä Stefan on tehnyt ja kenen kaa viime vknloppuna.Ymmärrän hyvin , et S nyt raivoo, ja syystäkin, kun "koko suomi" tietää, mitä hän on puuhastellut vknloppuna.Mielestäni M jo rikkoo S:n yksityisyyden rajoja ja törkeästi. Tekeekö M sen tahallaan vai onko täysi tollo? Ja mikä motiivina kiusata Stefania, olisiko katkeruus.. kyllä on keinot aivan väärät, jos näillä keinoin yrittää saada jallitettua kundin takaisin.

Äänestä
  • Tekee tahallaan. Yrittää hallita Stefua Seiska-julkisuuden kautta. Kertoo jatkuvasti "miehestään", vaikka Stefu on kieltänyt erittäin selkeästi ja yksiselitteisesti.

    Äänestä

oletteks huomannu, et martina pukeutuu nykyisin tosi halvan näköisiin kuteisiin, ilmaiskamaa sunnevalta? ja vuiskatkin on pekingin torilta, yx euro kipale.

Äänestä

martina therman, ent. eerikäinen,ent. aitolehti, ent. kortelampi.
miltäs kuulostaisi rouva martina therman-aitolehti-eerikäinen-kortelampi.ottais nyt koko nimihidtorian käyttönsä, jos toi ekakin vaikka olisi saatavilla.ei vaan.vauvastakin tulee vauva aitolehti, ei vauva therman

Äänestä
  • Martina ei tule ikinä saamaan sukunimeä Therman, vaikka varmasti harjoittelee jo kovasti sen kirjoittamista. Ei päässyt edes kihloihin, vaikka hankkiutui raskaaksi. Epätoivoinen nainen. Ei ymmärrä, milloin peli on pelattu.

    Äänestä

  • 20 kirjoitti:

    Martina ei tule ikinä saamaan sukunimeä Therman, vaikka varmasti harjoittelee jo kovasti sen kirjoittamista. Ei päässyt edes kihloihin, vaikka hankkiutui raskaaksi. Epätoivoinen nainen. Ei ymmärrä, milloin peli on pelattu.

    Päässyt kihloihin? mistä lähtien kihloihin päästään? kyllä se on avioliittolupaus ne kihlat.

    Äänestä

  • vai päässyt kirjoitti:

    Päässyt kihloihin? mistä lähtien kihloihin päästään? kyllä se on avioliittolupaus ne kihlat.

    Avoliitossa ei tavii luvata mitään. :)

    Äänestä

  • vai päässyt kirjoitti:

    Päässyt kihloihin? mistä lähtien kihloihin päästään? kyllä se on avioliittolupaus ne kihlat.

    Viime kesänä Martina toivoi mediassa saavansa kihlat pian Stefanilta. Eli kyllä se Martinan kohdalla on kihloihin pääsyä. Se pääsi jopa kerran naimisiinkin, mutta ei pääse enää. Kukaan ei halua kokea tuon naisen kanssa sitä, mitä Esko joutui kokemaan.

    Monelle tavalliselle ihmisille kihlaus on yhdessä haluttu ja sovittu juttu. Aitolehdille on aina kyse siitä, että joku huolii...

    Äänestä

kaikki on valhetta vain....

Äänestä

nimimerkki 20 toteaa oikean asianlaidan, mikä tilanne on martinalla.

Äänestä

"– Lapsi on oikein hyvin kasvanut ja terve tyllerö, jolla on kuulemma kauniit pusuhuulet, Martina kirjoittaa blogissaan."
http://metrolive.fi/jutut/artikkeli/9380/martina-avautui-blogissaan-suhteestaan-ex/
Siis oikeesti - luinko tosiaan oikein? Näettekö tekin saman, että Martina kehuu SIKIÖN pusuhuulia? Ihme, ettei sen tuuheaa tukkaa!
Toivottavasti tämä oli vain hallusinaatio ja voin todeta nähneeni vain harhoja, sillä ei kai KUKAAN voi sanoa mitään noin tyhmää?

Äänestä
  • En tiennytkään, että äidin kollageenilla piloille piikitetyt huulet voivat periytyä vauvalle. Kas kun ei uhkeat silikonirinnat...No, Stefulla ja Maralla ei ole kummallakaan pusuhuulia alunperin, joten taitaa tuo Maran kommentti kertoa vain Maran pakkomielteestä pusuhuuliin ja huulipiikkeihin. Jos tulevalla vauvalla onkin sitten 3-vuotiaana viiruhuulet, niin piikille vain?

    Äänestä

  • Huoh, mikä äiti kirjoitti:

    En tiennytkään, että äidin kollageenilla piloille piikitetyt huulet voivat periytyä vauvalle. Kas kun ei uhkeat silikonirinnat...No, Stefulla ja Maralla ei ole kummallakaan pusuhuulia alunperin, joten taitaa tuo Maran kommentti kertoa vain Maran pakkomielteestä pusuhuuliin ja huulipiikkeihin. Jos tulevalla vauvalla onkin sitten 3-vuotiaana viiruhuulet, niin piikille vain?

    Victorialle laitettiin reiät korviin 2vkon vanhana. Tämä lapsi on varmaan siellä huultenturvotuspiikillä heti synnytyksen jälkeen.

    Sehän on tietenkin ihan tärkein seikka, millaiset huulet vauvalla on. Mitäpä muusta väliä, kun saisiStefanin pidettyä jotenkin vauvan avulla, jolla olisi vielä pusuhuuletkin. Tuokin lapsi on Martinalle vain väline ja pelinappula elämässä. Nuo lapset joutuvat olemassaolollaan tukemaan Martinan itsetuntoa. Asian pitäisi olla aivan päinvastoin.

    Äänestä

  • knjmnm kirjoitti:

    Victorialle laitettiin reiät korviin 2vkon vanhana. Tämä lapsi on varmaan siellä huultenturvotuspiikillä heti synnytyksen jälkeen.

    Sehän on tietenkin ihan tärkein seikka, millaiset huulet vauvalla on. Mitäpä muusta väliä, kun saisiStefanin pidettyä jotenkin vauvan avulla, jolla olisi vielä pusuhuuletkin. Tuokin lapsi on Martinalle vain väline ja pelinappula elämässä. Nuo lapset joutuvat olemassaolollaan tukemaan Martinan itsetuntoa. Asian pitäisi olla aivan päinvastoin.

    Yleensähän ihmiset katsovat sikiökuvia niin, että "sillä näyttäisi olevan isänsä nenä" tai "äitinsä päänmalli".
    En ole ikinä kuullut, että joku katsoisi sillä silmällä, että miten edustava sikiö on, että onko sillä kauneutta; pusuhuulet tms. Eikö se olisi tärkeintä miettiä, että onko lapsi terve, esim. pitää huolta jo raskausaikana siitä, ettei aiheuta vaaraa syntymättömälle lapselle syömällä esim. raakaa kalaa, juomalla alkoholia jne.
    Joillekin näköjään se ei ole tärkeintä.

    Äänestä

Mene hyvä ihminen nukkumaan jos sinua vaivaa tulevan äidin pikkukehut tulevasta vauvasta!
Sinulla ei ilmeisesti ei ainakaan ole lapsia, etkä ole heitä ultrasta ihmetellyt ja piirteitäkin etsiskellyt, tekopyhä tosikko!

Äänestä

Lieneekö vauvelille periytynyt äitinsä viikset? Mitään pusuhuulia ei ole äidiltään saanut, Martalla on viiruhuulet oikeasti.

Äänestä
  • Sama kävi mielessä. Mutta toisaalta, eihän Martina tiedä, kuka on hänen isänsä, niin tiedä sitten millaisia geenejä sieltä tulee.
    Huh, olisi toikin kyllä aikamoinen elämä, ettei edes isänsä nimeä tiedä. Tietääköhän sen äiti sitä?

    Äänestä

  • Anonyymi isillä on kaunis suu, hyvin kaareva ylähuuli, todella sensuelli, toivottavasti lapsi perii ulkonäkönsä isänsä puolelta.

    Äänestä

  • mush,mush kirjoitti:

    Anonyymi isillä on kaunis suu, hyvin kaareva ylähuuli, todella sensuelli, toivottavasti lapsi perii ulkonäkönsä isänsä puolelta.

    Ja jos ei peri niin saahan siihen aina pumpattua täyteaineita!

    Äänestä

Toivottavasti lapset ei peri marttaliinan rikosrekisteri taipumuksia.

Äänestä

Ihana rakkausvauva perii mutsinsa ja mummunsa geenit. Eka abortti 12-vuotiaana ja illoin jo tatskattu 90% ihosta

Äänestä
  • Ja tämän jälkeen tulee kuvioihin mukaan lähestymiskiellot, myymälävarkaudet ja huume-epäilyt. Ei hääppöinen tulevaisuus...

    Äänestä

  • lapsia sikiää kirjoitti:

    Ja tämän jälkeen tulee kuvioihin mukaan lähestymiskiellot, myymälävarkaudet ja huume-epäilyt. Ei hääppöinen tulevaisuus...

    Ovatko omat lapsesi, jos sinulla niitä on, ilkeitä, pahansuopia, luonnehäiriöisiä koulukiusaajia?
    Harrastavatko jopa ventovieraiden mollaamista ja herjaamista?
    Oletko siis opettanut kiusaamaan pienempiä, jopa niin pieniä ja puolustuskyvyttömiä kuin syntymätön lapsi?
    Ilmeisesti näin voisi päätellä, jos vanhempaansa ovat tulleet.

    Äänestä

  • normaali! kirjoitti:

    Ovatko omat lapsesi, jos sinulla niitä on, ilkeitä, pahansuopia, luonnehäiriöisiä koulukiusaajia?
    Harrastavatko jopa ventovieraiden mollaamista ja herjaamista?
    Oletko siis opettanut kiusaamaan pienempiä, jopa niin pieniä ja puolustuskyvyttömiä kuin syntymätön lapsi?
    Ilmeisesti näin voisi päätellä, jos vanhempaansa ovat tulleet.

    Edellinen nimimerkille "lapsia sikiää"

    Äänestä

  • normaali! kirjoitti:

    Edellinen nimimerkille "lapsia sikiää"

    Ylläpidolle ilmoitettu!

    Äänestä

  • jotainrajaa! kirjoitti:

    Ylläpidolle ilmoitettu!

    "Häpyhuuletsuukonsaav" nimimerkin kommentti on ehkä törkeimpiä lapseen kohdistuvia täällä lukemiani.

    Äänestä

  • jotainrajaa! kirjoitti:

    "Häpyhuuletsuukonsaav" nimimerkin kommentti on ehkä törkeimpiä lapseen kohdistuvia täällä lukemiani.

    Kyllä ne rajat todellakin ovat olemassa, vaikka ne täällä usein ylittyvätkin.
    Ylläpito reagoi kyllä kun ne todellakin ylitetään ja asiasta ilmoitetaan!

    Äänestä

  • jotainrajaa! kirjoitti:

    Kyllä ne rajat todellakin ovat olemassa, vaikka ne täällä usein ylittyvätkin.
    Ylläpito reagoi kyllä kun ne todellakin ylitetään ja asiasta ilmoitetaan!

    Niin tosiaan tekee! Ilmoitin "jotainrajaa" Aitolehdestä ylläpidolle ja heti!

    Äänestä

  • normaali! kirjoitti:

    Edellinen nimimerkille "lapsia sikiää"

    "normaalin" kommentti on kummallinen, koska tässä ketjussa puhutaan kuitenkin ihmisestä, joka lehtijuttujen mukaan harrastaa ventovieraiden "mollaamista ja haukkumista" ja on niiden mukaan "ikuinen koulukiusaaja".
    Jos kerran et hyväksy kiusaamista ja ventovieraiden haukkumista, niin kerropa minulle, että miten ihmeessä voit olla Martinan puolella? Mikä kohta sinulla on oikein jäänyt epäselväksi lukuisissa lehtijutuissa, missä Martina haukkuu muita?

    Äänestä

Miten joku Stefan on hankkinu vauvan jollei haluu sitä hoitaa?

Äänestä
  • Ei se Stefan sitä hankkinutkaan, vaan se oli Martinan mukaan Stefanille asia, jossa "on sulattelemista".

    Äänestä

  • voi yksinkertaista.. kirjoitti:

    Ei se Stefan sitä hankkinutkaan, vaan se oli Martinan mukaan Stefanille asia, jossa "on sulattelemista".

    Vauva oli Martinan super namskis ylläri Stefanille.

    Äänestä

Ei Martina ole yksin saanut aikaan vauvaa masuun , siinä on osallisena tämä stefanni. Yhdessä asutaan ja mökkeilty on.

Äänestä
  • Kylläkyllä, mutta voi siihen yksin hyvin pitkälti vaikuttaa, kyllä nainen keinot keksii, jos ja kun aika on, eli nurkkaan ajettuna konstit on monet.

    Äänestä

Nyt blogis lukee et sai anopilta 30 synderuusua. Miltä vitun anopilta, ihan sairas ihminen ja tommosella vielä lapsia. Seiskan mainostemppuja varmaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Meganamskis kirjoitti:

Kaikki maininnat "kämppiksestä" ja lapsen isästä on poistettu Martinan blogikirjoituksesta.

Kertoiko ensimmäinen versio taas mielikuvitusmatkasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu