kiireellinen tapaussh

please

Mulle tulee elämäni ensimmäinen oma kissanpentu täs parin päivän päästä nii osaisko joku kertoa mulle että mitä tavaroita kuuluu pitää sellasessa kissan kantokopassa tai semmoses..ku oon sitä miettiny eikä mistää löydy vastausta. eihä sitä ny tyhjänä kuulu pitää? jos vaikka 1.5tuntiaki matkustetaan autos, onko kissanpennun hyvä olla siel kopis vaan? pitääkö siel olla esim viltti/ruokakupit/leluja?? vai täh...ku toisaalta mitä se syö sen matkan aikana vai eikö mitää :p ja missä se saa käyä lirautteleeee matkan aikana?? ku eihä sitä vessaa voi joka paikas pitää mukana :D ja sitäpaitsi eikai kissan takia viitti pysähdellä..tai viittii mut sillee. eikai se sit vaa kuseskele sinne koppaa :DDD se on sellane muovinen entiä sen oikeeta nimee mut sellane kuljetushomma...joo entiiä kissoista vielä yhtää mitää...säälittävää :D mut auttakaa mua! :

6

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • s´il vous plait

      Soitto kissasi kasvattajalle riittää ja häneltä saat kaikki tarvittavat tiedot :DDDD

    • please

      se on about mun ikäne tyttö ja joo en kehtaa kysyy siltä tollasta :DD emmä sillee ees tunne sitä mut nii :D

      • 55+3

        Kehtaa ny kun mieles tekee kumminki!


    • sugar baby love

      http://www.incat.fi/Kissatietoa/Kissaahankkimassa/Kunkissatuleekotiin.aspx

      http://pelastetaankissat24.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=29

      http://www.elainlaakari.fi/klinikat/kissaklinikka/kissan-hankinta/kissanpennun-hoito/

      http://www.whiskas.fi/kissanpennun-hyva-hoito

      Jos osaa kirjoittaa nettipalstalle niin osaa myös varmasti googlettaa - KVG! Tosin aloittajahan on pieni hauska trolli, mutta silti pikaisesti kysyin googlelta muutaman kissanpennunhoitosivun ihan vaan muillekin tiedoksi.

      Lukemisen arvoinen kirja: Helenä Telkänranta - Matka kissan mieleen

      • please

        ei tää oo trolli ku iha oikeestikkaa en tienny! =D


    • Karkkikisut

      No kuule ei se sinne kuljetuskoppaan mitään muuta tarvitse kuin jotakin pehmustetta, tai sitten vaikka sanomalehteä pohjalle. Älä päästä sitäkissaa matkan aikana pois kopasta, ettei karkaa. Anna syötävät ja juotavat ennen matkaa. Ja jos se kisu sitten matkan aikana pissaa tai kakkaa, niin sehän on vaan elämää. Siihen joudut kuitenkin tottumaan. Jos sieltä kissan entisestä kodista saat mukaan jonkun lelun, pyyhkeen tms, jossa on kissalle tuttuja hajuja, niin se olisi tosi hyvä kissalle.

      Ja kyllä sitä vaan pitää rohjeta ja viitsiä ottaa asioista selvää, kun kerran kissankin otat. Tästä lähtien olet vastuussa nimittäin kissasi hyvinvoinnista ja viime kädessä jopa hengestä. Ota nyt oikein kovasti selvää rokotuksista, madotuksisata ja kissan ruokavaliosta ja muusta hoidosta. Niitä tietoja nyt tarvitset pikaisesti!

      Onnea uuden lemmikin kanssa ja oikein hyviä kissakokemuksia sinulle toivotan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6324
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3160
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1716
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe