mulla on nyt jo jonkun aikaa ollut paha olla, niskoja ja takaraivoa särkee(oon heräillyt siihen särkyyn monena yönä) ja kipu siirtyy otsaan,jokapäivä oksettaa mut en oo oksentanut ja tuntuu ettei näkö ole enää normaali, jotenkin kaikki tulee sillai viiveellä.usein myös pyörryttää ja väsyttää.muutaman kerran on meinannut ihan yhtäkkiä vain taju lähteä(ei ole johtunut verensokerista).voiko olla aivokasvain?pelottaa ihan kauheasti,oon vasta 19!olin magneettikuvauksessa 2v.sitten, voiko aivokasvain tulla tässä ajassa kun silloin ei ollut mitään norm.poikkeavaa?
auttakaa!
iso ongelma
4984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
MENE LÄÄKÄRIIN!!!saat ainakin selvyyden..
esim. aivokasvain ei kysy ikää tai aikaa!!
näitä oireita on ollut jo tosi kauan,voiko tää oikeasti olla aivokasvain?nytkin niskat on niin jumissa että on ihan huono olla:(
Hei Ystäväni!
Minulla oli juuri samoja oireita ja kaikki johtui nimenomaan niskasta, se oli totaalisen jumissa. Minä kävin pään ct:ssä ja pelkäsin todella aivokasvainta, mutta niska oli kaikkeen syynä.
Minäkin pelkäsin lääkäriä, vapisin ja tärisin, kun sinne menin... mutta kun lääkärinhuoneen oven aukaisin, niin helpotti jo hiukan. Olin suorastaan onnellinen, kun kuvasusten jälkeen kuljin fys.ter. lähete kädessä kotiin.
Vaikka sairaus olisi mikä tahansa, tai ei mikään, sitä ehdottomasti pahentaa pelko ja epävarmuus, kaikki oireet moninkertaistuu ja olet suoranaisessa oravanpyörässä. Minä luulin kuolevani vain sen takia, että niskani oli jumissa ja vaati hiukan hoitoa.. Uskon ja toivon, että sinulla sama juttu.
Nyt lääkäriin ja asiat hoitoon.. eikö niin :))
Jos olisit tässä lähellä, voisin tulla vaikka tueksi ja turvaksi, mutta kyllä sinä pärjäät!!
helpotti niin lukea viestisi,taidan varata ajan lääkärille ettei tarvitse enää murehtia!