Islam suosii rikkaita !

Kun rikas äijä ottaa itselleen 4 vaimoa niin silloin 3 köyhempää miestä jää ilman vaimoa. Onko tämä rauhaa ja rakkautta tai tasapuolista solidaarisuutta.

Kun yhteisössä 3 rikasta ottaa kukin 4 vaimoa niin silloin jo peräti 9 miestä on jäänyt ilman. Kaunista, todellakin !
690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Islamissa on viisi PERUSpilaria ja näistä kolmas pilari on almut, joita annetaan köyhille. Muutoinkin islam kehottaa auttamaan köyhiä ja vähäosaisia. Varakkuus on vaikea testi.

Äänestä
  • Siis annetaanko almuja eli roposia niille jotka itsekkään rikkaan takia jäävät vaille normaalia perhe-elämää? Helpollapa saa rikas kuitattua itsekkyytensä seuraukset. Taisi muhammetti olla tosi varakas kun tuollaisen noin vahvasti rikkaita suosivan uskonnon perusti.

    Äänestä

  • antakee rahhoo ! kirjoitti:

    Siis annetaanko almuja eli roposia niille jotka itsekkään rikkaan takia jäävät vaille normaalia perhe-elämää? Helpollapa saa rikas kuitattua itsekkyytensä seuraukset. Taisi muhammetti olla tosi varakas kun tuollaisen noin vahvasti rikkaita suosivan uskonnon perusti.

    Joo, just niin... Älyhoi.

    Äänestä

Koskas tänne meillekin saataisiin islamin laki, ottaisin heti pari muijaa lisää kun tuo nykyinen on jo vanha käpy ja pari halukasta nuorta olisi kiikarissa. Rahallisia ongelmia ei olisi kun ne kumpikin nuori käyvät töissä.

Äänestä
  • Tai sitten sais vaan kadulla raiskata kenet haluaa

    Äänestä

Muslimimiehiä on olemassa noin 700 miljoonaan, kun jokainen heistä ottaa neljä vaimoa, niin musliminaisia tarvitaan 2800 miljoonaa kappaletta.

Mutta kun musliminaisia on olemassa vain noin 700 miljoonaa, niin mistä muslimimiehet saavat puuttuvat 2100 miljoonaa Allahin opit hallitsevaa vaimoa?

Melkoinen käännytysurakka on edessä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämän paljastin kirjoitti:

Kun rikas äijä ottaa itselleen 4 vaimoa niin silloin 3 köyhempää miestä jää ilman vaimoa. Onko tämä rauhaa ja rakkautta tai tasapuolista solidaarisuutta.

Kun yhteisössä 3 rikasta ottaa kukin 4 vaimoa niin silloin jo peräti 9 miestä on jäänyt ilman. Kaunista, todellakin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu