Onnellisuus ei tarkoita sitä, että jaksaa joka päivä hymyillä. Rakkaus ei tarkoita sitä, etteikö välillä riidellä. Ihminen, joka lakkaamatta hehkuttaa onneaan ei voi olla todellisuudessa niin onnellinen. Se, joka osaa välillä itkeä, huutaa ja romahtaa on ihminen aidoimmillaan. Suurimmat tunteet vaativat välillä romahdusta, mutta se, joka niistä jaksaa aina nostaa itsensä ylös, on selviytyjä! Ihminen, joka on saanut kolhuja on oppinut elämään. Ihminen, joka on saanut lohdutusta on oppinut rakastamaan. Ihminen, joka on onnellinen, on aito... mutta siihen aitouteen sisältyy myös itkua ja kyyneleitä...❤
onnellisuus
1
342
Vastaukset
- aaoo
Ihmiset eivät näytä paljon onnellisuudesta tietävän. Ei tiedetä sitäkään, mitä onnellisuudella tarkoitetaan.
Ylläpitokin luulee, että onnellisuus tarkoittaa onnellisuutta parisuhteessa. Minä en pidä sitä määritelmää hyvänä ollenkaan. Monille ihmisille parisuhteet ovat vaihtuvia ja epämääräisiä.
Pitäisin parempana sellaista onnellisuutta, jonka voi kokea yksinkin. Kun sellaista ei oikein ymmärretä olevan olemassakaan, on se suuri puute yhteiskunnassa.
Tätä sotkee pahasti seksuaalisuus ja perheonnesta puhuminen.
Mielestäni tähän pitäisi käydä kovasti ja selvittää mitä onnellisuus on ja mitä siihen kuuluu. Pitäisihän samat mahdollisuudet olla kaikilla ihmisillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614288KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1352976Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452322Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?372164- 241863
- 901753
- 281576
- 221519
- 1471367
- 311188